Kierownica pod przyszłe premiery gier wyścigowych

Sportowy fotel zaskrzypiał pod naciskiem i wygodnie ugościł pełnego podniecenia kierowcę. Kierownica przymocowana do biurka oraz pedały przyklejone do podłogi za chwilę będą poddane najwyższej próbie. Na ekranie wyświetla się obraz kokpitu auta wyścigowego czekającego na zielone światło startu. Pedał gazu w podłogę i jazda! Tysiące graczy przeżywa emocję wyścigów na swoim komputerze lub konsoli przy użyciu kierownicy do gier. Urządzeń do sterowania cyfrowym autem jest wiele. Jednak tylko jeden model doczekał się miana kultowego.

Komputerowe wyścigi średnio-zamożnych

kierownica
źródło: http://foter.com/

Supermarkety i tajemniczy sprzedawcy z allegro nigdy nie byli najlepszym źródłem do pozyskiwania akcesoriów do gier. Obydwa miejsca od czasu do czasu oferują pady, myszki, klawiatury i kierownice dla graczy. Zważywszy, że są to modele budżetowe, ich cena nie przekracza 130 złotych. Jak myślicie, jaką jakość i możliwości zapewnia kierownica do PC/konsoli za taką kwotę? Obrót na poziomie 90 stopni, plastikowe do bólu pedały i brak wspomagania. Zabawka, bo tak można nazwać ten wyrób zapewni frajdę na kilka godzin. Przy częstym użytkowaniu może wywołać rozdrażnienie. Dopiero kierownica, której obrót zapewnia 180 stopni, daje namiastkę prawdziwej jazdy autem. Niestety cena takiego gadżetu wzrasta dwukrotnie, do naszego „biedronkowego” sprzętu dla graczy. Jeszcze lepsza będzie kierownica o 270 stopniach obrotu i wbudowanej dźwigni zmiany biegów w postaci drążka. Dotychczasowe kierownice, które reprezentują kolejno modele Thrustmaster Ferrari Racing Wheel, Trust GXT 580 oraz Thrustmaster Ferrari 458 Italia, są dostępne w cenach 250-350 złotych.

Legenda Logitech-a

logitech g25
źródło: http://foter.com/

Podania pradawnych zbiorowisk pasjonatów gier wyścigowych, zwanych forami dyskusyjnymi, przekazują jakoby na początku nowego milenium Logitech stworzył idealnie wyważoną kierownicę dla graczy. Nie bez przyczyny piszę to w taki sposób. Kierownica o kodowej nazwie modelu G27 i tańszy model G25 były jak wygrana w lotto dla każdego fana cyfrowych ścigałek. Regulowany skręt kierownicy, który mógł sięgać 900 stopni oraz solidne metalowe pedały z silnikami, to tylko jedne z wielu cech tego topowego produktu. Na rynku akcesoriów dla graczy brakuje takich kierownic w rozsądnej cenie. Próbował zastąpić je Logitech Driving Force GT, który w cenie 650 złotych nie miał konkurencji przez około 2 lata sprzedaży. Dzisiaj nie ma żadnego podobnego produktu w tej cenie. Logitech przestawił się na high-end, którego ceny przekraczają 1000 złotych. Model G920 i G29 to praktycznie profesjonalny sprzęt dla graczy, którzy spędzają na grach wyścigowych lwią część swojego dnia. Jedyna zaawansowana kierownica w rozsądnej cenie to Thrustmaster T150 o kącie obrotu 1080 stopni i podkładce z dwoma pedałami. Ubolewam nad poskąpieniem producenta na plastikowych pedałach. W tej cenie powinny być przynajmniej metalowe, nie wspominając o dodatkowej dźwigni zmiany biegów.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top