Xiaomi już w Polsce! Co możemy kupić?

thumbnail

Nie chcę wyjść na opłaconego przez chińską korporację sprzedajnego recenzenta, który chwali urządzenia i markę, która jeszcze nic nie osiągnęła na rynku mobilnym. Wszystkie pochlebne zdania, które napiszę, są moją prywatną opinią. Xiaomi to korporacja, która niejedno ma za kołnierzem i tylko ślepy tego nie widzi. Niska cena smartfonów nie bierze się z powietrza. Prawda jest taka, że nawet urządzenia Apple są strasznie przecenione. Fenomen Chińskiej marki wziął się z fenomenalnych urządzeń, które nie tylko wyglądają na papierze, ale także działają bez zarzutu. W związku z tym, że marka ma oficjalny sklep w naszym kraju, chciałbym odnieść się do jego asortymentu.

Widoczne powiększenie oferty smartfonów

Pierwszego dnia od startu dostępnej dla Polaków wersji sklepu Xiaomi liczba smartfonów wynosiła około pięciu sztuk. Natomiast teraz jest w czym wybierać. Wprowadzono do oferty flagowe modele Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi5 oraz Redmi Pro. Już teraz dużą popularnością cieszą się modele ze średniej półki do kwoty 700 złotych. To Xiaomi MI4 w wersji 16GB oraz MI4C o podobnym rozmiarze pamięci flash. Opinie użytkowników są realne i jak widać Polacy, bardzo chętnie je wystawiają. Nie widać tam typowych podrabianych opinii, za które płacą sklepy z RTV i AGD. Podsumowując telefony Xiaomi liczą teraz 12 modeli co w zupełności wystarczy na rozłożenie ich pomiędzy niską, średnią i wysoką półkę cenową.

Na temat tabletów nie będę się zbytnio rozwodził. Trzy modele w dwóch wersjach cenowych z Windows 10 lub Androidem. Najdroższy tablet MiPad 2 64GB to niezwykle mocny sprzęt o pojemnej baterii. Wrażenie robi ekran Retina 7,9 cala o rozdzielczości 2048×1536 pikseli. W cenie 1099 złotych nie ma żadnego rywala. Chyba że iPad mini 16GB o rozdzielczości 1024×768 pikseli i 512 MB pamięci RAM jest dla was wyżej w klasyfikacji cen-marka-działanie.

Tak się wycenia akcesoria do smartfonów

Mistrzostwo świata w wycenianiu oryginalnych akcesoriów do swoich produktów oraz medal z kartofla przyznaję firmie Xiaomi. Szkło hartowane za 19 złotych i power bank o pojemności 5000mAh za 49 złotych to prawdziwa okazja! Jeszcze lepiej wygląda cena power banku o pojemności 10000mAh wycenionego na 79 złotych. Jestem zachwycony takim podejściem do klientów. Należy dodać, że nie są to produkty niskiej jakości tworzone przez firmy z zewnątrz. To oryginalne wyroby Xiaomi, które są dopasowane do ich smartfonów. Podobno kamera sportowa Xiaomi Yi 2K po podłączeniu do power banku o pojemności 5000mAh jest w stanie nagrywać pięciogodzinny materiał wideo bez przerwy. Trzeba tylko użyć karty o pojemności ponad 32GB i gotowe.

Wejście oryginalnych telefonów, tabletów i kamer sportowych nowej Chińskiej marki na polski rynek to także dowód na to, że konsumenci mają zdanie, z którym liczą się duże korporacje. To przede wszystkim my udowodniliśmy, że chcemy mieć wybór. I teraz powinniśmy z niego skorzystać.

One thought on “Xiaomi już w Polsce! Co możemy kupić?

  1. Jak dla mnie telefon bardzo interesujący, parametrami dościga a nawet przewyższa wiele popularnych modeli i marek a przy okazji kusi atrakcyjniejszą ceną 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top