Kiedy laptopy 2w1 stracą na zainteresowaniu?

thumbnail

Tablet z dołączaną klawiaturą niezłej jakości. Tak przedstawiają się urządzenia 2 w 1 z kategorii przenośnych komputerów mobilnych, doczepionych do rodziny laptopów. Dobry tablet z zewnętrzną klawiaturą bluetooth lub podłączaną kablem USB mógł służyć za równie uniwersalny sprzęt do zabawy, multimediów i pracy. Jednak to komputery 2 w 1 przejęły ich rolę i sprzedają się lepiej od multimedialnych tabletów.

Windows 10 zrobił swoje

laptopy
źródło: http://foter.com/

Przyjazny użytkownikowi system Windows 10 to dopracowana platforma do pracy i rozrywki znanej ze stacjonarnych PC-tów. Przy dobrej konfiguracji urządzenia może zapewnić niezłą wydajność i uruchomić nawet kilkuletnie gry komputerowe. System Windows w środowisku urządzeń mobilnych został porzucony przez swoich twórców w grupie smartfonów. Tablety i komputery konwertowalne mają podzespoły zbliżone do tradycyjnych komputerów osobistych, co znacznie ułatwia przeniesienie tego systemu na ten dział sprzętu.

Inny typ użytkownika

Wysoka sprzedaż tabletów w latach 2012-15 była spowodowana wprowadzeniem na rynek urządzeń o budżetowej specyfikacji. Wychodziły naprzeciw ludziom, którzy nie mogli pozwolić sobie na iPada, czy nowego Galaxy Tab reklamowanego w szerokich mediach i prezentowanego w konkursach. Tanie tablety trafiły głównie do młodzieży, dzieci i ludzi korzystających z internetu w podróży. Wielu rodziców kupiło je swoim dzieciom, by dać im zajęcie i samemu odpocząć od obowiązków wychowawczych. Android to system promujący aplikacje rozrywkowe i ogromną bibliotekę gier, co jasno wyznacza typ użytkownika, który będzie zabiegał o to urządzenie. Natomiast Windows posiada nad nim przewagę obsługi popularnych formatów biurowych. Oznacza to, że 2 w 1 jest lepsze dla osób, które pracują w podróży, poza domem lub potrzebują komputera mobilnego, na którym otworzą ważne dokumenty, arkusz kalkulacyjny i program działający tylko w środowisku systemu „okien”.

Sprawdź również:

Co zrobić żeby komputer się nie przegrzewał?

Ich popularność dopiero wzrasta

asus transformer
źródło: http://foter.com/

Lenovo i HP wprowadziła na rynek całkiem tanie komputery 2 w 1. Te budżetowe konstrukcje oparte o procesor Intel Atom i 2 GB pamięci RAM kosztuję poniżej 1000 złotych. Ich wydajność w codziennych zastosowaniach nie pozostawia złych wspomnień, dlatego interesują się nimi studenci i osoby, które odbiły się od tabletów, z powodu ich gorszej wydajności i słabej kompatybilności z plikami Windows-a. Laptop 2 w 1 to nie tylko praca w środowisku znanego systemu, ale również lekkie urządzenie o dobrej baterii, które może pracować nawet przez 8 godzin bez przerwy. Jego mocną stroną jest także odłączana pełna klawiatura, na której pracuje się wygodniej niż na tej z tabletowych etui.

Alternatywa dla laptopa to najlepsze określenie dla tableto-notebooków 2 w 1. Są tańsze niż cienki ultrabook, mocniejsze niż netbook, który zniknął z rynku i ma dotykowy ekran, co jest dużym plusem przy obsłudze multimediów. Dopóki w sklepach nie pojawią się tanie przenośne komputery pokroju Surface lub przecenione iPady, wróżę temu urządzeniu świetlaną przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top