Kiedy laptopy 2w1 stracą na zainteresowaniu?

thumbnail

Tablet z dołączaną klawiaturą niezłej jakości. Tak przedstawiają się urządzenia 2 w 1 z kategorii przenośnych komputerów mobilnych, doczepionych do rodziny laptopów. Dobry tablet z zewnętrzną klawiaturą bluetooth lub podłączaną kablem USB mógł służyć za równie uniwersalny sprzęt do zabawy, multimediów i pracy. Jednak to komputery 2 w 1 przejęły ich rolę i sprzedają się lepiej od multimedialnych tabletów.

Windows 10 zrobił swoje

laptopy
źródło: http://foter.com/

Przyjazny użytkownikowi system Windows 10 to dopracowana platforma do pracy i rozrywki znanej ze stacjonarnych PC-tów. Przy dobrej konfiguracji urządzenia może zapewnić niezłą wydajność i uruchomić nawet kilkuletnie gry komputerowe. System Windows w środowisku urządzeń mobilnych został porzucony przez swoich twórców w grupie smartfonów. Tablety i komputery konwertowalne mają podzespoły zbliżone do tradycyjnych komputerów osobistych, co znacznie ułatwia przeniesienie tego systemu na ten dział sprzętu.

Inny typ użytkownika

Wysoka sprzedaż tabletów w latach 2012-15 była spowodowana wprowadzeniem na rynek urządzeń o budżetowej specyfikacji. Wychodziły naprzeciw ludziom, którzy nie mogli pozwolić sobie na iPada, czy nowego Galaxy Tab reklamowanego w szerokich mediach i prezentowanego w konkursach. Tanie tablety trafiły głównie do młodzieży, dzieci i ludzi korzystających z internetu w podróży. Wielu rodziców kupiło je swoim dzieciom, by dać im zajęcie i samemu odpocząć od obowiązków wychowawczych. Android to system promujący aplikacje rozrywkowe i ogromną bibliotekę gier, co jasno wyznacza typ użytkownika, który będzie zabiegał o to urządzenie. Natomiast Windows posiada nad nim przewagę obsługi popularnych formatów biurowych. Oznacza to, że 2 w 1 jest lepsze dla osób, które pracują w podróży, poza domem lub potrzebują komputera mobilnego, na którym otworzą ważne dokumenty, arkusz kalkulacyjny i program działający tylko w środowisku systemu „okien”.

Ich popularność dopiero wzrasta

asus transformer
źródło: http://foter.com/

Lenovo i HP wprowadziła na rynek całkiem tanie komputery 2 w 1. Te budżetowe konstrukcje oparte o procesor Intel Atom i 2 GB pamięci RAM kosztuję poniżej 1000 złotych. Ich wydajność w codziennych zastosowaniach nie pozostawia złych wspomnień, dlatego interesują się nimi studenci i osoby, które odbiły się od tabletów, z powodu ich gorszej wydajności i słabej kompatybilności z plikami Windows-a. Laptop 2 w 1 to nie tylko praca w środowisku znanego systemu, ale również lekkie urządzenie o dobrej baterii, które może pracować nawet przez 8 godzin bez przerwy. Jego mocną stroną jest także odłączana pełna klawiatura, na której pracuje się wygodniej niż na tej z tabletowych etui.

Alternatywa dla laptopa to najlepsze określenie dla tableto-notebooków 2 w 1. Są tańsze niż cienki ultrabook, mocniejsze niż netbook, który zniknął z rynku i ma dotykowy ekran, co jest dużym plusem przy obsłudze multimediów. Dopóki w sklepach nie pojawią się tanie przenośne komputery pokroju Surface lub przecenione iPady, wróżę temu urządzeniu świetlaną przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top