Czy poruszyć oszczędności dla iPhone X?

thumbnail

Każdy z freaków elektronicznych ma swoją datę premiery sprzętu, na który nie może się już doczekać. Niektórzy z nich (w tym ja) mają odłożone oszczędności w poczet takich zakupów, natomiast inni jeszcze nie wiedzą, ile właściwie zapłacą i są gotowi wziąć kredyt na taki gadżet. Jakie musiało być zdziwienie fanów produktów firmy Apple dowiadujących się o cenie nowego iPhone’a X? A jak wy zapatrujecie się na wydanie 1000 dolarów w dniu premiery na tego smartfona?

Udokumentowany dominator benchmarków

iphone x

Rankingi Geekbench Browser nie kłamią i jasno pokazują, że iPhone X deklasuje największe flagowe smartfony tego roku. Dominuje w wydajności jednego i wielu wątków odpowiednio o 100% i 70% szybszy od smartfona z Korei. Za jego gigantyczne pokłady mocy, odpowiada procesor A11 Bionic. Ten układ CPU jest autorską konstrukcją Apple, który posiada sześć rdzeni podzielonych na 4 energooszczędne i 2 niezwykle mocne i wydajne, które dają z siebie wszystko przy wszystkich operacjach. Taki podział pozwala uzyskać lepsze działanie aplikacji pisanych na system iOS 11. Chętnie przytuliłbym tę architekturę w wersji makro dla komputerów stacjonarnych. Mogłoby się okazać, że intel zostałby zdeklasowany a AMD mogłoby zadrżeć w posadach.

Ten design coś mi przypomina

Wydany nie tak dawno LG G6, flagowy przedstawiciel smartfonów innego koreańskiego producenta posiada ekran o powierzchni ponad 80% przedniego panelu. Nowy iPhone X celuje w podobną procentową powierzchnię i tak samo jak G6 otrzyma estetycznie zawiniętą matrycę bez ostrych krawędzi. Gdyby nie ten oryginalny element u góry, który jest przeznaczony na aparat, to mielibyśmy mały plagiat. Ta koncepcja wyglądu nowego iPhona jest zaskakująca z kilku powodów. Zwykle ekran i bryła tego urządzenia mobilnego była odskocznią od współczesnych trendów. Można powiedzieć, że wydawała się przestarzała, jak na urządzenie z najwyższej półki cenowej. Aż tu nagle prezentowany nam model będzie szedł w stronę wymogów konsumenta i trendu, jakim jest lepsze zagospodarowanie przedniego panelu w ekran LCD.

Płacisz dużo, bo produkcja kosztuje więcej

Włodarze Apple oficjalnie wycenili koszt produkcji jednego modelu nowego flagowca przed jego premierą. Podali oni cenę około 400 dolarów za sztukę, co daje prawie 2 razy większą cenę produkcji niż dla modelu iPhone 7. Dodając do tego marketing, na który pieniądze są często wywalane w błoto, otrzymujemy niesatysfakcjonujący zarobek, gdyby oczywiście cena pozostała w ryzach 700-800 dolarów. A tak trzeba będzie zapłacić okrągły tysiąc w dniu premiery.

Kwestie moralne

Jeżeli masz na koncie 10 tysięcy nieprzeznaczone na żaden konkretny wydatek. Nie myślisz o wakacjach, nowym aucie, żona nie potrzebuje ich na sprzęt AGD a dzieci do szkoły, to masz duże szczęście. Nie dotyczą cię wtedy kwestie moralne. Natomiast osoba bez oszczędności, która wymienia flagowe smartfony przynajmniej co dwa lata i uwielbia produkty Apple, może zostać znokautowana przez tę cenę. Kredyt w wysokości 4 tysięcy na smartfona nie brzmi dziwnie? Nie, gdy chodzi o mocarnego iPhone’a X. Aczkolwiek wielu będzie czekało na pierwszą promocję. Dla masy ludzi obniżka na poziomie 50 dolarów będzie zbawienna, chociaż przy jednym tysiącu wydaje się śmiesznie niska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top