Samsung Gear 2 czy Sony Smart Watch 2? Telenowela trwa

Czołowi twórcy urządzeń elektronicznych w dalszym ciągu chcą nam powiedzieć, że zegarko-telefony to przyszłość naszego świata. Nie będę się z nimi spierał i jako klient po prostu poczekam na rozwój wydarzeń. Na chwilę obecną sprzedaż tych gadżetów w Polsce jest znikoma. Za granicą, przede wszystkim w USA i Azji, jest nieco lepiej. Wiąże się to z cenami oraz lepszymi zarobkami. Dla Polaka zakup jednego modelu inteligentnego zegarka wykracza poza możliwości finansowe. Wszystko może się zmienić za pewien czas, gdy technologia pójdzie o krok naprzód. Wtedy stworzenie zegarka o funkcjach smartfona będzie znacznie tańsze. Zobaczmy jak kształtuje się sytuacja tych urządzeń na dzień dzisiejszy.

Wyższy bieg w Korei w wersji 2 i na sportowo

Naprawdę bardzo lubię Azjatów, zwłaszcza za piękne kobiety, samochody oraz elektronikę. Ta ostatnia zaczyna być wysuwającą się naprzód w kilku kategoriach ważnych w mojej profesji. Także najnowsze gadżety dla posiadaczy smartfonów prezentują się świetnie. Zegarek Gear 2 od Samsunga posiada aparat, spory wyświetlacz AMOLED oraz niezłe parametry techniczne podobne do mojego komputera z roku 2005. Jak na takie małe urządzenie jest naprawdę sprytne i pomocne zwłaszcza w operowaniu smartfonem bez jego wyciągania. To trochę taki gadżet Jamesa Bonda, który spełnia kilka różnych funkcji i wspiera różne urządzenia. Podobno czas działania tego modelu to nawet 3 pełne dni. Wersja sportowa Gear Fit, której zaczynam być fanem spodobała mi się od razu. To właśnie tego typu modele mają szansę zaistnieć i sprzedawać się nawet w Polsce. Chętnie wypróbowałbym go podczas biegania lub treningu na siłowni. Ma co prawda mniejszy wyświetlacz i nie ma aparatu, ale posiada wszystko, co potrzebne do sterowania telefonem plus własne indywidualne funkcje.

Tylko i aż Smart Watch Sony

Sony może obronić się przed konkurencją przede wszystkim o połowę niższą ceną swojego inteligentnego zegarka. W porównaniu z modelem Gear 2 Galaxy będącym dziełem Samsunga, Smart Watch kosztuje tylko 500 złotych. To bardzo przystępna cena biorąc pod uwagę jego funkcje. Mamy obsługę Androida w wersji 4.2 oraz solidne wykonanie. Ekran jest dotykowy a waga urządzenia niewielka. Przy umiejętnym korzystaniu nie trzeba go ładować nawet 4 dni, co jest wynikiem lepszym od konkurencji. Szkoda tylko, że japoński producent nie wpadł jeszcze na pomysł wykonania takiego zegarka w wersji dla sportowców. Taka opcja jest wręcz na rynku pożądana.

2 thoughts on “Samsung Gear 2 czy Sony Smart Watch 2? Telenowela trwa

  1. uważam, że to zyska popularność, chyba każdy w dzieciństwie chciał mieć taki gadżet 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top