Warning: Undefined property: WP_Error::$icons in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 235

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 268

Warning: Undefined property: WP_Error::$name in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 239

Warning: Undefined property: WP_Error::$version in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 241

Warning: Undefined property: WP_Error::$author in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 242

Warning: Undefined property: WP_Error::$short_description in /home/pmprime/domains/pomyslnagadzet.pl/public_html/wp-content/themes/color-blog/inc/admin/class-color-blog-admin.php on line 246
Jak nosić zegarek męski? Praktyczne porady dla panów – pomyslnagadzet.pl

Jak nosić zegarek męski? Praktyczne porady dla panów

zegarek z drewna

Zegarek dawno już przestał być traktowany tylko jako narzędzie do odmierzania czasu. Obecnie zegarki męskie to element stroju, często jedyna biżuteria, którą zakłada się do eleganckiego uniformu do pracy czy na przyjęcie.

Jednak męskie zegarki mają różne oblicza, a dobór zegarka powinien być podyktowany okolicznościami, w jakich zegarek jest potrzebny oraz strojem, który powinien być z nim spójny. Nieodpowiednie dobranie zegarka do garderoby może źle współgrać, zaburzać stylizację i sprawić, że efekt będzie odbiegał od zamierzonego, a nawet ładny zegarek nie będzie prezentował się dobrze.

Na której ręce nosimy zegarek?

Niewielu mężczyzn zastanawia się, na którą rękę zakłada się zegarek, ponieważ zwykle robi się to impulsywnie. Zegarki bowiem przede wszystkim nosi się na lewej ręce. Dzieje się tak dlatego, że większość osób jest praworęcznych. Nie jest oczywiście nietaktem włożenie zegarka na prawą rękę, ale zegarek może w takim przypadku utrudniać pracę.

Jeśli piszemy prawą ręką, pracujemy nią, otwieramy drzwi, przygotowujemy posiłki, to pasek i koperta zegarka mogą przeszkadzać w wykonywaniu pewnych czynności, a sam zegarek narażony jest bardziej na uszkodzenie w wyniku otarć lub uderzeń. Nie bez znaczenia jest także sposób umiejscowienia koronki zegarka, czyli pokrętła, które w czasomierzach znajdują się po prawej stronie.

Nastawianie zegarka lewą ręką jest w takim przypadku bardzo utrudnione. Podsumowując: zegarek można nosić na dowolnej ręce, ponieważ nie łamie się żadnych konwenansów, przekładając go na prawą, jednak najczęściej noszenie na lewej jest wygodniejsze i bezpieczniejsze dla zegarka.

Jak dobrać biżuterię do zegarka?

Zegarek męski, zwłaszcza elegancki i z ciekawą kopertą lub na bransolecie to nie tylko element praktyczny stroju, ale przede wszystkim ozdoba. Dlatego wiele osób traktuje zegarek jako jedyną, dopuszczalną formę biżuterii u mężczyzny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zwłaszcza do prostego, casualowego lub modelu unisex dobrać ciekawą bransoletkę. Świetnie sprawdzają się w takim przypadku bransoletki wykonane ze sznurka czy rzemienia z metalową sprzączką. Takie bransoletki są niezwykle dyskretne, ale nawiązują do luźnego, codziennego stylu.

Bransoletka taka znakomicie sprawdza się, gdy zawinięta jest na tym samym nadgarstku, na którym nosimy męski zegarek. W przypadku stroju formalnego, eleganckiego, kiedy mankiety koszuli zapinane są na spinki, te należy dobrać kolorystycznie do zegarka. Złota koperta wymusza założenie spinek w takim samym kolorze, podobnie jak koperta srebrna wymaga wpięcia srebrnych spinek. W przypadku, kiedy mężczyzna nosi na szyi złoty łańcuszek lub posiada złotą obrączkę, lepiej wybrać zegarek w złotej kopercie albo model neutralny w kolorze czarnym, brązowym czy granatowym, bez złoceń oraz elementów srebrnych. Zbyt duża liczba błyskotek nie prezentuje się dobrze, zwłaszcza w pracy, na oficjalnych spotkaniach, w teatrze lub na randce.

Zegarek a inne dodatki

W czasach, kiedy zegarek nie jest dobrem luksusowym, a ceny dobrej jakości zegarków pozwalają na zakup nawet kilku modeli, należy zwrócić szczególną uwagę na dodatki do stylizacji podczas wybierania męskiego zegarka. Ubiór elegancki to przede wszystkim stonowanie, dlatego dobrze sprawdzi się klasyczny zegarek z okrągłą, stalową kopertą w kolorze złota lub srebra, prostą tarczą i skórzanym paskiem w odcieniu ciemnego brązu albo czerni.

Zegarek w takiej stylizacji powinien być tylko dopełnieniem, który wybieramy na końcu, dopasowując go do koloru spodni, ich paska i do barwy butów. Koperta eleganckiego zegarka powinna kolorystycznie nawiązywać do wybranych spinek. A ponieważ w szafie modnego mężczyzny zazwyczaj znajduje się kilka pasków i kilka par butów oraz aktówek, również większa liczba zegarków pozwala na stworzenie bardzo harmonijnego zestawu.

Jak dopasować zegarek do ubioru?

Oficjalne stylizacje do pracy, na spotkanie służbowe lub wydarzenie kulturalne powinny charakteryzować się minimalizmem. Do garnituru wybierać należy zegarki na pasku skórzanym, ewentualnie z eko skóry, nie zaś na metalowej bransolecie, która lepiej pasuje do stroju codziennego. Styl casual, czyli właśnie ten codzienny, który składa się ze sportowej marynarki, t-shirtu lub koszulki basic, czasami także z jeansów, pozwala na założenie zegarka z większą tarczą, z bransoletą albo zegarka elektronicznego, stylizowanego na lata 80. ubiegłego wieku.

zegarek z drewna

W przypadku stroju casual świetnie sprawdzają się także zegarki unisex albo modele na silikonowym lub tekstylnym pasku, z tarczą o średnicy 35-40 mm. Dobrym rozwiązaniem, chociaż wciąż nieoczywistym, ale niezwykle ciekawym może być. Dres, spodenki biegowe i t-shirt lub inny strój sugerujący, że jego właściciel ceni sobie aktywny tryb życia, pozwala na założenie dużego, sportowego modelu, także takiego wyposażonego w pulsometr, krokomierz i inne funkcje przydatne podczas wizyty na siłowni, biegania lub żeglowania. Zegarki takie zwykle są duże i masywne, ale na sporym męskim ramieniu wyglądają estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top