Jaki smartwatch dla dzieci?

thumbnail

Jeszcze kilka lat temu przekazanie kilkuletniemu dziecku takiego sprzętu jak smartwatch mogłoby się wydawać przesadą. Czasy jednak się dosyć dynamicznie zmieniają, więc dziś zdecydowana większość dzieci ma już tego rodzaju gadżety. Aby zatem Twoja pociecha nie czuła się gorsza od swoich rówieśników, teraz i Ty rozważ zakup smartwatcha.

Zastanawiasz się jaki smartwatch wybrać dla swojego dziecka? Które cechy urządzenia warto wziąć pod uwagę przy okazji zakupu urządzenia dla dzieci? Mogłoby się wydawać, że proces zakupu takiego sprzętu nie różni się specjalnie od kupna smartwatcha dla dorosłych, ale jest kilka cech, na które koniecznie należy zwrócić uwagę.

Dlaczego warto kupić e-zegarek dla dziecka?

Czy kupno smartwatcha dla dziecka rzeczywiście jest dobrym pomysłem? Cóż, zdecydowanie tak! I nie chodzi tu już nawet o dorównanie rówieśnikom, którzy mają tego typu gadżety. Smartwatch to nie tylko fajny gadżet, którym można pochwalić się przed kolegami w szkole, ale także znacznie większe bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Wyobraź sobie taką sytuację. Twój syn lub córka wychodzą na podwórko, lecz Ty nie widzisz ich z okna. Chcesz zawołać swoje dziecko, ale nie ma go nigdzie w zasięgu wzroku. Bezskutecznie szukasz dziecka, nie mogąc się z nim nijak skontaktować. Przyspieszone tętno i zimny pot spływający na czoło to tylko niektóre z uczuć, jakie towarzyszą takiej sytuacji!

smartwatch dla dzieci
Smartwatch to ciekawy pomysł na prezent dla dziecka. Fot: pxhere.com

Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać idealny smartwatch dla swojego dziecka? Przede wszystkim nie próbuj na siłę oszczędzać. Produkty typu “no-name” zazwyczaj oferują kiepską jakość wykonania, a w razie jakichkolwiek usterek, serwis gwarancyjny jest dosyć ograniczony. Lepiej kupić smartwatch dla dzieci od firmy Manta (nieco tańsza elektronika) niż na siłę szukać okazji.

Sprawdź: Jak nosić zegarek męski? Praktyczne porady dla panów

Niebagatelne znaczenie przy wyborze inteligentnego zegarka dla dziecka ma także długość paska. Musi on być idealnie dopasowany do nadgarstka dziecka w taki sposób, aby niemożliwe było jego zsunięcie się w trakcie zabawy. Dobrze byłoby również, aby wybrany model był wodoodporny – a takich na rynku również na szczęście nie brakuje.

Bezpieczeństwo dziecka, dzięki GPS

Pełnych stresu i nerwów sytuacji, gdy dziecko znika nam z pola widzenia i nie możemy go znaleźć pozwoli uniknąć moduł GPS, w jaki większość urządzeń typu smartwatch jest wyposażona w standardzie. Stały dostęp do informacji o lokalizacji dziecka pozwoli rodzicom spać spokojnie o to, co akurat dzieje się z ich pociechami.

Wiele urządzeń tego rodzaju wyposażonych jest także w funkcje dzwonienia i odbierania połączeń. Dzięki temu, smartwatch w zasadzie niczym nie odbiega od tradycyjnego telefonu komórkowego, a jest przy tym znacznie bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu niż telefon. Nie musisz się zatem martwić, że dziecko zgubi go, czy ktoś mu je ukradnie – jest to znacznie trudniejsze niż w przypadku telefonów.

Dodatkowe funkcje smartwatchy dla dzieci

Warto zdać sobie sprawę z tego, że smartwatch to nie tylko gadżet. Tylko po co właściwie jest potrzebny, skoro większość dzieci ma już telefony komórkowe? Cóż, pamiętajmy o tym, że smartwatch znacznie trudniej zgubić czy zawieruszyć niż smartfona, a to w przypadku dzieci ma niebagatelne znaczenie. Dodatkowo, smartwatch to znacznie szybszy kontakt z dzieckiem.

Ważnym dodatkiem jest na pewno funkcja SOS, którą posiadają niektóre modele. Jest to funkcja, za pomocą której urządzenie automatycznie powiadamia bliskich o pojawiającym się niebezpieczeństwie. Wystarczy, że Twój maluch wciśnie taki przycisk, a Ty po kilku sekundach otrzymasz powiadomienie, wraz z dokładną lokalizacją dziecka.

Które modele warto wziąć pod uwagę?

Wybór jest ogromny – na rynku znajdziemy zarówno propozycje od producentów budżetowych (jak choćby wspomniana już Manta, Goclever czy chiński Huawei), ze średniej półki (Samsung Gear Fit czy Motorola), a także niezwykle modne smartwatche Apple.

Co będzie lepsze?

Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top