Telefon w prezencie dla dziadka lub babci

thumbnail

Urządzenie mobilne jako prezent dla seniora, to ważny ale zarazem przydatny gadżet. W końcu korzystamy z niego na co dzień. Okazuje się, że osoby starsze dzwonią nawet więcej niż młodzi. Jedynie statystyka wysyłania smsów oraz korzystania z internetu jest bardzo niska. Odpowiednie urządzenie mobilne dla dziadka, który nie radzi sobie z nowymi technologiami musi być wzorem prostoty.

Najprościej jak się da

Zwykle razem z problemami natury poznawczej (nauki nowej technologii) stoją problemy zdrowotne, które uniemożliwiają korzystanie z telefonów dotykowych przez osoby starsze. Słabszy wzrok, gorsza mobilność palców czy nawet narażenie na upadek urządzenia z wysokości przy słabszym chwycie. Te rzeczy w przypadku osób w podeszłym wieku pojawiają się notorycznie. Dlatego telefon dla seniora powinien charakteryzować się wytrzymałą obudową odporną na kurz i zamoczenie. Przyciski klawiatury numerycznej muszą być duże a cyfry na nich widoczne nawet z odległości wyciągniętej ręki. Wyświetlacz w urządzeniu służącym tylko do dzwonienia i odbierania połączeń nie potrzebuje kolorów. Wystarczą klasyczne dwa kolory przy czym tło zawsze powinno być jaśniejsze.

Potrzeba posiadania aparatu

Wyżej macie najprostszy obraz telefonu dla osoby starszej. Takie urządzenie potrzebuje jedynie małego czytelnego wyświetlacza, dużych przycisków i wytrzymałej obudowy. Ale niektóre starsze osoby wymagają od telefonu dwóch nowoczesnych funkcji. Są nimi aparat fotograficzny oraz kolorowy wyświetlacz. Argumentacja do posiadania tych rzeczy jest bardzo prosta. Nawet osoba starsza chce zrobić pamiątkowe zdjęcie wnuczka, z wakacji czy swojego zwierzęcego pupila. Kolorowy wyświetlacz pozwala później obejrzeć wykonane fotografie i daje możliwość wspominania bez wyciągania albumu rodzinnego. Niewiele jest modeli godnych polecenia posiadających te rzeczy. W końcu musi być, to urządzenie odpowiednio duże, odporne i proste w obsłudze. Ale gwarantuje, że nie będzie drogie ponieważ ten segment telefonów nie przekracza zwykle 400 złotych.

Pamiętaj o żywotnej baterii

Producenci telefonów dla seniora zadbali o to by urządzenie nie było prądożerne. Tak jak w klasycznej komórce bateria powinna wytrzymać przynajmniej kilka dni przy regularnych codziennych rozmowach. Macie możliwość zabezpieczyć waszego dziadka lub babcie przed ewentualnym rozładowaniem baterii kupując specjalny power bank. To urządzenie, to akumulator dla tabletów, smartfonów i innych urządzeń ładowanych poprzez micro lub klasyczny USB. Telefon komórkowy z power bankiem będzie w stanie wytrzymać nawet 2-3 tygodnie bez podłączania do prądu. Warto go mieć podczas podróży. Przyda się gdybyśmy zapomnieli zabrać ze sobą ładowarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top