Samsungi dla biznesu. Galaxy S5 i NotePro

Nie tak dawno rozpoczęła się polska przedsprzedaż nowych produktów mobilnych marki Samsung. Oczekiwany zwłaszcza przez klientów indywidualnych nowy Galaxy S5 posiada w ofercie przedsprzedaży ciekawy gadżet dorzucany za darmo przez producenta. Tablet koreańskiego producenta jest na chwilę obecną najlepszym z możliwych urządzeń dotykowych na rynku. Jego cena sięgająca trzech tysięcy złotych niewątpliwie mocno przekracza nawet klasę biznes, jednak jest to suma potwierdzająca wysoką jakość i najnowocześniejsze nowinki techniczne. Rzućmy okiem na oba urządzenia w dniu polskiej premiery i zobaczmy, na co wydajemy te potężne pieniądze.

Samsung Galaxy S5 to coś więcej niż smartfon

W opinii ekspertów smartfony osiągnęły szczyt możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie ich przez typowego użytkownika. Nawet najbardziej wymagający klient nie może się przyczepić do urządzenia w cenie około 1500 złotych. Niemal dwukrotnie droższy Samsung Galaxy S5 to urządzenie, które zastąpi aparat, kamerę, tablet i nawet komputer pod warunkiem, że nie macie nic do małych ekranów. Ten model posiada jeden z najlepszych aparatów jaki widziałem w urządzeniach mobilnych. Robienie nim fotografii jest bardzo proste ze względu na wiele funkcji poprawiających oświetlenie danego obszaru. Model posiada także modem LTE, który co ciekawe może łączyć swoją prędkość z typowym Wifi dzięki czemu uzyskujemy podwójny transfer na ściąganie plików. Ciekawa i rzadko spotykana opcja, która w przyszłości może być stosowana w naszych domach. Idąc tropem Sony, Koreańczycy zrobili z niego urządzenie oporne na wodę i kurz co jest krokiem w dobrą stronę.

Są jeszcze dwie zalety tego modelu. Pierwsza to aplikacje prozdrowotne, wbudowany pulsometr oraz prywatny trener fitness przydatny w każdym rodzaju treningu. Do zamówień przedpremierowych producent dorzuca także opaskę Samsung Gear, która w mojej opinii jest genialnym gadżetem dla sportowca.

Galaxy NotePro – kierunek świat biznesu

Typowy użytkownik tabletu zadowoli się urządzeniem ze średniej półki nie kosztującym więcej niż 1000 złotych. Trzykrotnie droższy Samsung NotePro to urządzenie dla profesjonalnego biznesu. Jego specyfikacja budzi podziw nawet wśród konkurencji zbliżonej cenowo. Wygląda na to, że na rynku nie ma żadnego konkurenta tego urządzenia. Aż 12 cali ma wyświetlacz, co wiąże się z pewną funkcją. Chodzi o możliwość pracy na 4 oknach osobno. To rozwiązanie podobne jak ruchome pulpity w smart fonach lub systemie Linux. Czułość tego ekranu sprawa, że dobry grafik komputerowy lub artysta jest w stanie stworzyć na nim ciekawą grafikę lub profesjonalny artwork. Wbudowano w niego także kamerę i aparat pozwalającą kręcić filmy w Full HD. Połączenie z siecią zapewnia 3G, LTE oraz Wifi.

Zobacz jakie smartfony dla Klientów biznesowych ma w swojej ofercie Orange – smartfony dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top