Konkursy fotograficzne

konkursy fotograficzne
źródło: http://www.gratisography.com/

Niemal przez cały rok można brać udział w konkursach fotograficznych o przeróżnej tematyce. Dlaczego warto brać w nich udział?

Mówiąc konkurs fotograficzny myślisz National Geographic lub World Press Photo. To w zasadzie najbardziej prestiżowe konkursy dla fotografów, które wyłaniają perełki i nowe gwiazdy światowej fotografii. Oczywiście udział w nich może wziąć każdy, ale o nagrody walczą rzeczywiście najlepsi na świecie. Na szczęście nie zapomniano o amatorach fotografii. Dla nich także przygotowano setki konkursów – od fotografii mobilnej po artystyczną. Warto brać w ich udział ponieważ są one przede wszystkim szansą na zweryfikowanie swoich umiejętności. To także szansa na zapoznanie się z pracami innych fotografów, nowymi trendami w fotografii i zdobycia doświadczenia. Wiele konkursów, także tych przeznaczonych dla amatorów, przyciąga także bogatą pulą nagród – od gadżetów, poprzez vouchery na warsztaty, aż po sprzęt fotograficzny z wysokiej półki. Część z konkursów jest płatna (tzw. wpisowe), ale w wielu z nich można wziąć udział bezpłatnie. Organizatorzy często przygotowują pokonkursowe wystawy, na których prezentowane są zdjęcia laureatów i wyróżnione prace. Warto więc poświęcić chwilę, zapoznać się z regulaminem i przygotować zgłoszenie. Być może konkurs otworzy przed nami drzwi do wielkiej kariery.

Listę konkursów fotograficznych znajdziemy m.in. na http://www.dcamera.pl/, http://www.foto-konkursy.info/ lub na http://www.konkursy-fotograficzne.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top