Portret kreatywny

fotografia portretowa kreatywna - fotografia beauty
źródło: akademianikona.pl Michał Korta

Marzysz o robieniu portretów modelkom? Chcesz zdobyć umiejętności aby Twoje zdjęcia niczym nie odbiegały od tych jakie widzisz na okładkach magazynów? A może w ogóle nie masz doświadczenia w pracy modelem i chciałbyś nauczyć się tricków, które pozwolą Ci odkryć w sobie portrecistę?

Portret to z jednej strony najpopularniejszy gatunek fotografii, ale z drugiej jest niezwykle trudny do wykonania. Przedstawienie modela w najlepszym świetle, cechy, które chcemy uwydatnić bądź ukryć, dobór stylizacji i lokacji a do tego techniki oświetleniowe, no i niezwykle ważne sposoby prowadzenia modela. Okazuje się, że do powstania dobrego portretu, trzeba zgrać ze sobą sporo elementów. Jeśli mamy w tej kwestii już jakieś doświadczenie, to wystarczy tylko pracować, pracować i jeszcze raz pracować by nadać zdjęciom własny charakter. Jednak kiedy dopiero zaczynamy pracę z modelkami, czeka nas wiele pułapek, których trzeba nauczyć się unikać. Z pomocą przyjdą warsztaty fotografii portretowej i beauty, które organizuje Akademia Nikona. Podczas dwóch poznasz tajemnice dobrego portretu i beauty.

Może Cię zaciekawić:

Fotografia dla młodych

Na pierwszy ogień zetkniemy się ze studyjną fotografią beauty. Poznamy techniki oświetleniowe, dowiemy się co powinno być punktem wyjścia i inspiracją, zapoznamy się z wizażem i wreszcie w jaki sposób prowadzić modela. Nie zabraknie też podstaw retuszu.

Z kolei drugiego dnia nauczymy się wykonywać portret charakterystyczny. Wybór stylu do bohatera zdjęć a następnie realizacji sesji, będą z pewnością niezwykłą przygodą.

fotografia portretowa kreatywna
źródło: akademianikona.pl Michał Korta

W warsztatach co prawda skierowane są do osób posiadających już doświadczenie w fotografii i obytych ze sprzętem, ale chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Mile widziane będą również osoby, które nie pracowały jeszcze z ludźmi. Warto więc zabrać swój sprzęt fotograficzny i laptopy, a potem dobrze się bawić. A o dobrą zabawę i przede wszystkim potężną dawkę wiedzy zadba Michał Korta, zdobywca 1 miejsca w konkursie BZ WBK PRESSFOTO w kategorii Portret fotoreportaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top