Szlifuj swój angielski mobilnie przed wakacjami

angielski przed wakacjami

Ile razy zdarzyła się sytuacja, w której odbierało Ci mowę i zacząłeś czuć napływ gorąca, gdy musiałeś powiedzieć coś po angielsku? Ten powszechny język, dzięki któremu dogadasz się niemal na całym świecie, nie powinien powodować takich emocji. Jeżeli lubisz wakacyjne wyjazdy za granicę, ale boisz się odzywać do obcokrajowców, musisz wiedzieć, że sporo tracisz. Nie chodzi tylko o zawieranie nowych znajomości, ale również korzystanie z wielu usług i ułatwień. W ciągu niecałego miesiąca możesz podszlifować swoje umiejętności w podstawach języka mówionego.

Skuteczność aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia mobilne

Nauka języka angielskiego z użyciem smarfona

Nauka języka podczas jazdy do pracy to sposób na pożyteczne zagospodarowanie czasu, którego nie zostało zbyt wiele. By wyrobić się do sierpnia, należy już teraz zacząć naukę podstaw lub odświeżanie wiedzy szkolnej. Mobilne aplikacje mające na celu uczenie języka obcego osoby początkujące i zaawansowane są niczym innym jak kopią szkolnych podręczników oraz materiałów używanych na podstawowych szkoleniach. Nie spodziewajcie się innowacyjnych technik nauki czy oraz skuteczności w podnoszeniu umiejętności samej mowy.

Dużo lepsze dla osoby, która boi się odezwać w języku obcym, są dźwiękowe translatory, po którym możemy powtarzać słowa oraz całe zdania na głos. Google posiada wbudowany translator w swój autorski tłumacz, który nie jest stricte aplikacją do nauki. Możemy tłumaczyć w nim różne zdania, słówka i zwroty, a następnie wysłuchać ich jako dźwięk. Obecnie wszystkie słówka po angielski czyta kobiecy głos, który nie zawsze oddaje poprawą wypowiedź danego słowa.

Może Cię zainteresować: Ile trzeba znać słów i zwrotek żeby mówić po angielsku?

Czy opłaca się zapisać do szkoły językowej na miesiąc?

W związku z tym, że większość szkół językowych pobiera opłaty miesięczne bądź za semestr macie możliwość zapisać się na krótki czas. Warto poszukać oferty szkolenia językowego skierowanej do osób wybierających się za granicę, na krótki czas. Międzynarodowe language school, takie jak szkoła Empiku  posiada w swojej ofercie możliwość krótkoterminowej nauki także przez internet. Mimo iż wymogiem nauki online jest posiadanie komputera z szybkim łączem, aplikacji skype oraz mikrofonu ze słuchawkami, to nawet tablet jest w stanie zastąpić to wyposażenie. Decydując się na naukę przez internet z lektorem na żywo, zdobywana wiedza będzie dużo bardziej efektywna. Oprócz tego zajęcia mogą odbywać się do 5-6 razy w tygodniu. Taki przyspieszony kurs mający na celu przypomnienie lub naukę podstaw programowych jest skuteczniejszy od darmowych aplikacji na telefony.

Podstawowe zwroty i umiejętność dogadania się w języku obcym nie wymaga miesięcy czy lat szkolenia. Wystarczy kilkanaście godzin poświęconych na naukę najważniejszych słówek. Jeżeli potrafisz się zdyscyplinować i rozplanować naukę, wybierz sobie jedną z popularnych aplikacji na smartfona. W innym wypadku zapisz się do szkoły językowej, która oferuje możliwość powtórzenia wiedzy lub szybkiej nauki języka dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top