Śladami Wikingów i świętego Mikołaja

Duża popularność serialu Wikingowie oraz kraina świętego Mikołaja wpłynęła na ogromną ilość turystów odwiedzających Skandynawię. Leżąca na drugim brzegu morza bałtyckiego Szwecja to kierunek turystyczny oferujący nieskazitelną przyrodę i największą ilość parków narodowych i krajobrazowych. Wspomniany wcześniej serial „Wikingowie” w dużej mierze, kręcony jest w Irlandii. Niemniej to właśnie Skandynawska przyroda jest domem tego wojowniczego ludu. Oto najlepsze atrakcje Szwecji dla polskich turystów.

Wszystko czego potrzebujesz w Sztokholmie

miasto
źródło: http://foter.com

Planowanie turystyki w Szwecji zacząłbym od ulokowania się w Sztokholmie. To miasto, w którym dogadacie się po angielsku w każdym hotelu i restauracji. Największą siłą stolicy Szwecji jest skupienie wysokiej jakości firm usługowych, sklepów, muzeów i atrakcji. Mieszka tam całkiem sporo Polaków. Jednym z powodów, dla którego ludzie robią kursy języka szwedzkiego online (sprawdź), jest możliwość pracy w Sztokholmie. W tym mieście niczego nie brakuje. Potraktujcie je jako powrót do cywilizacji po głównych atrakcjach przyrodniczych, jakie na was czekają.

Śladami Ragnara – Gotlandia wita

Największa szwedzka wyspa, która w idealnym stanie zachowała swoją historię to właśnie Gotlandia. Statystyki mówią o ponad milionie turystów rocznie. Biorąc pod uwagę idealne zachowanie zabytków kultury Wikingów oraz przyrody, mam wielki szacunek dla Szwedów, że nie dali turystom w jakiś sposób uszkodzić tych dóbr. W związku z tym, że zaczynają się wakacje, należy wspomnieć o wielkiej atrakcji organizowanej w sierpniu w Gotlandii. Tydzień Średniowiecza to coś w rodzaju imprezy odbywającej się w Ostrowie Lednickim (Wielki Zlot Słowian) oraz Biskupinie. Można obejrzeć walki rycerzy, występy błaznów, przymierzyć strój z epoki, a także kupić ręcznie robione elementy wystroju domu, pancerzy, broni białej i wiele innych przedmiotów.

Laponia od strony Szwecji

przyroda
źródło: http://foter.com

Finlandia ma Mikołaja natomiast Szwecja swój własny hotel wykonany jedynie z Lodu. To druga po olśniewających widokach niczym z baśni, atrakcja szwedzkiej części Laponii. Według turystów oceniających ją w internecie, inne parki narodowe nie są dla niej konkurentem. Najlepszy termin podróży do tej historycznej części Skandynawii to początek sezonu zimowego. Jeżeli macie możliwość, warto wybrać się tam w grudniu. Turystów będzie mnóstwo co dodatkowo, nakręci świąteczną atmosferę. Będziecie mogli również udać się do Finlandii, by odwiedzić Świętego Mikołaja. Fani zieleni powinni zaplanować urlop w czasie Lapońskiego krótkiego lata. Temperatura nie będzie zbyt wysoka, ale za to brak śniegu odkryje przed wami całkowicie nową dziką przyrodę.

Adrian

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.