Smartfon do 600 złotych? Oferty na święta

klikaj

Dawniej za ponad 500 złotych kupowało się dobre telefony, którymi chwaliło się znajomym. Przez ostatnich kilka lat smartfony warte mniej niż pięć setek kwalifikowały się do niskiej półki wydajności i jakości. Obecnie kwota oscylująca wokół 600 złotych pozwala kupić solidne urządzenie, które nie zawiedzie nas podczas użytkowania i będzie prezentowała wysoką jakość wykonania. Jedyny mankament, to aparat/kamera, która nie zawsze osiąga 720p przy nagrywaniu filmów.

Granica przyzwoitości

Zanim przejdę od najlepszych świątecznych okazji na smartfony oscylujące wokół 600 złotych kilka słów o tańszych modelach. Będąc w jednym ze sklepów RTV-AGD zobaczyłem promocję modelu Samsung Galaxy Trend 2 Lite za 299 złotych. To naprawdę niewiele za smartfon o 4 calowym ekranie i 2-rdzeniowym procesorze. Jednak większość opinii, które czytałem na jego temat była pisana przez rodziców dzieci, które otrzymały ten model na prezent. A jak wiadomo dziecko jest najlepszym testerem elektroniki użytkowej ponieważ jest niecierpliwe i wymagające co do szybkiego działania urządzenia. Drugim modelem jest Microsoft Lumia 435 Dual Sim, którą znajdziemy w kilku wersjach kolorystycznych. Dosłownie 20 złotych droższa od Samsunga, ale niekoniecznie tak popularna ze względu na system Windows. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to słaby akumulator. Obudowa mimo plastiku wydaje się być najmocniejszą stroną tego smartfona ze względu na dużą wytrzymałość. Jest to więc idealny tani telefon dla młodzieży.

Grand Neo Plus definicja udanego prezentu

Wybrałem ten model Samsunga z dwóch powodów. Jego cena idealnie odzwierciedla jakość, to raz. Natomiast drugą rzeczą jest popularność i wiele pozytywnych opinii. Samsung Galaxy Grand Neo Plus, to aż 5 calowy ekran i procesor Quad-Core połączony z 1GB pamięci RAM. Jego średnia cena, to około 550 złotych niezależnie od sklepów internetowych mających w zwyczaju zaniżać te kwoty. W związku z tym, że jest to reprezentant naprawdę dużych telefonów należy dobrze przemyśleć jego zakup. Natomiast jeśli chodzi o specyfikację techniczną jest to szczególnie dobry wybór dla użytkownika wymagającego szybkiego działania aplikacji takich jak facebook, przeglądarka internetowa czy gier.

Duży i tani smartfon Sony

Rywalem koreańskiego Samsunga będzie dzisiaj mój osobisty faworyt. Sony Xperia E4, to duże zaskoczenie w tej półce cenowej. Chyba najszerszy wyświetlacz 5 cali jaki widziałem w połączeniu z pojemną baterią zapewniającą do 16 godzin rozmów, to idealny prezent dla każdego kto ceni w telefonie wydajność nie wygląda czy funkcje aparatu. Wyświetlacz w tym modelu to szerokokątny IPS. Sony postarało się by dokładnie ten model reprezentował długie działanie na baterii 2300 mAh. Tryb oszczędności energii, który działa nawet przy minimalnej ilości baterii potrafi wydłużyć czas jej działania nawet o kilka godzin. Trudność może wam sprawić znalezienie idealnego pokrowca do tego modelu bowiem jest dosyć nietypowy jeśli chodzi o szerokość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top