Najciekawsze stacje dokujące smartfona

Standardowe ładowanie urządzeń mobilnych przez kabel to prosta i dosyć szybka metoda. Nie jest jednak najszybsza bo w końcu znalezienie ładowarki i podpięcie kabla do gniazdka i urządzenia zajmuje chwilę. Znacznie nowocześniejszym i lepszym sposobem jest wykorzystanie stacji dokujących do smartfonów i tabletów, które mogą pełnić kilka dodatkowych funkcji i prezentować się na półce znacznie lepiej niż kawałek kabla. Producenci telefonów nowej generacji zadbali o to by ich flagowe model miały wsparcie różnych gadżetów w tym właśnie stacji do dokowania, czyli ładowania baterii. Są również tańsze zamienniki mniej znanych twórców, które co ciekawe spisują się równie dobrze.

Gdy zależy Ci na jakości głośników

Przyjęło się, że nowoczesna stacja dokująca to także przenośny zestaw muzyczny. Producenci elektroniki, tacy jak Samsung czy Apple od początku w swoich urządzeniach dokujących montowali głośniki. Wysokiej jakości dźwięk, który nie jest przesadnie mocny spokojnie wystarczy by posłuchać muzyki z telefonu w zaciszu domu. Na imprezy polecam raczej wieże lub solidny zestaw głośników komputerowych. Philips ma w swojej ofercie stację, która obsługuje urządzenia oparte na systemie Android oraz posiadających złącze micro usb. Przedni wyświetlacz posiada budzik, zegar i kalendarz. Za główny wyświetlacz robi oczywiście smartfon. Marki Pioneer oraz Logitech zaszalały sprzętowo i zaprezentowały dwie stacje w cenach 450 i 550 złotych, które zaskakują mocą głośników. Obie dedykowane są pod Iphona. Polecam zwrócić uwagę zwłaszcza na model Pioneer STZ-D10T-G, który na pewno przypadnie do gustu młodym osobom.

Priorytet ładowanie i estetyczny wygląd

Stacja ładowania smartfona wcale nie musi posiadać głośników oraz kosztować powyżej stu złotych. W znacznie niższej cenie sprzedawane są wolnostojące małe stacje, które służą tylko do ładowania energią urządzenia mobilne. Jedną z takich stacji wypuścił Samsung w cenie około 70 złotych. Modele Samsung EDD w zależności od dalszej części nazwy dokują tablet lub telefon. Niestety ładowanie obu urządzeń przy pomocy jednego urządzenia nie jest możliwe a szkoda. Urządzenie do ładowania Iphona również występuje w wersji bez głośników w cenie 15-30 złotych. Każdy z modeli obu producentów posiada kolor biały lub czarny. W Polsce trudno dostać inną kolorystykę ładowarek. Standard bieli i czerni jest najbardziej neutralny i pasuje praktycznie do każdego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top