Malowanie światłem

malowanie światłem

Malowanie światłem to ciekawa i prosta technika, która pozwala uwolnić kreatywność. Wystarczy tylko aparat, statyw i latarka.

Sfotografowane zostało już niemal wszystko. Warto zatem szukać owych, kreatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest popularna technika malowania światłem. Polega ona na doświetlaniu lub oświetlaniu obiektu za pomocą np. latarki – metoda prosta a jej rezultaty często zachwycające.

Sprawdź również:

Jak robić dobre zdjęcia?

Co potrzeba by malować światłem? Oczywiście aparat i statyw. W przypadku tej techniki pracujmy głównie w ciemności, zatem musimy skorzystać z długich czasów naświetlania. Ustawiamy ostrość na wybrany punkt, przełączamy aparat na manualny tryb ostrzenia, włączamy wyzwalacz czasowy lub uwalniamy migawkę za pomocą pilota i… malujemy. Malujemy co nam przyjdzie do głowy. Można rozpocząć zabawę od tworzenia napisów za pomocą latarki lub oświetlać charakterystyczne punkty krajobrazu, jak kamień czy drzewo. Jakie stosować parametry ekspozycji? Ciężko wskazać właściwe wartości, trzeba zwyczajnie eksperymentować i starać się dodawać do naszych zdjęć coraz więcej namalowanych światłem obiektów.

Miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top