Gadżety do bezpiecznego treningu w domu

sprzęt

Kultura Gym-fitness ukształtowana w naszej polskiej rzeczywistości dostrzegana jest jedynie przez osoby, które faktycznie trenują i odżywiają się zdrowo. Pozostali ludzie nie dostrzegają pełnych siłowni oraz ogromnego rynku odżywek sportowych i akcesoriów treningowych. Te ostatnie stanowią ważny element kultury treningu w domu, który promuje coraz więcej osób. Odcinając się od siłowni wolą ćwiczyć swoje ciało w salonie lub sypialni. Niektórzy robią to z chęci poprawy sylwetki zaś inny upatrują w tym powrót do zdrowia i dawnej sprawności.

Sprzęt dla osoby zdrowej i chorej

ćwiczenie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zanim przejdę do samych akcesoriów muszę wspomnieć o dwóch typach ludzi, którzy mogą po nie sięgać. Skupię się na opisaniu takich gadżetów, które będą dobre zarówno dla osoby chorej jak i zdrowej. Rosnąca ilość ludzi z zaawansowanym wieku mających zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (kliknij) jest porażająca . Większość starszych ludzi nic z tym nie robi oczekując na magiczną pigułkę, która im pomoże. A lekarstwem na wszelkiego rodzaju choroby stawów i kości jest połączenie aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Tym samym każdy problem związany z nasza mobilnością i bólem powinien być rozwiązany przemyślaną aktywnością fizyczną.

Gumy i rollery piankowe

Dwa gadżety treningowe jakie powinny znaleźć się w domowej siłowni każdej osoby niezależnie o wieku stosowane są również w fizjoterapii. Więc gdyby jakaś starsza osoba nie była przekonana do ich używania można powiedzieć, że ten sprzęt stosowany jest również przez lekarzy. Lekarze u osób starszych cieszą się dużym zaufaniem mimo iż nie zawsze ich pomoc jest skuteczna.

masażer
źródło: http://flexifit.pl

Gumy (terra band, fitness band, tubing, ekspander), to najbezpieczniejszy sprzęt treningowy jaki dotychczas wynaleziono. Zmienny opór, który dają różnokolorowe taśmy lub gumy okrągłym kształcie pozwalają wykonywać ćwiczenia w sposób bezpieczny i skuteczny. W razie rosnącej siły można szybko zastosować metodę progresji dodając kolejną lub twardszą gumę. Koszt oryginalnych gum do crossfitu jest bardzo wysoki. O wiele lepszym wyjściem jest zakup fitness band przeznaczonych do rehabilitacji w pakiecie za około 30-40 złotych.

Roller piankowy bądź wykonany z innego materiału, to prawdziwe wybawienie dla dzisiejszych trenujących. Osoby cierpiące na zapalenie stawów zwykle mają mocno pospinane mięśnie. Zadaniem rollera jest rozbicie pospinanych mięśni w sposób mechaniczny. Technik używania tego gadżetu jest bardzo dużo. Najważniejsze jest w nim to by nigdy nie rolować się po stawach. Korzystamy z niego tylko na tkance miękkiej. Roller to tak naprawdę masażysta, który sprawia, że nie musimy chodzić na zabiegi prywatne. Nie zastąpi dobrego fizjoterapeuty, ale za to pozwoli odczuć ulgę i zwiększyć mobilność oraz przepływ krwi do mięśni.

Dobre i złe gadżety elektroniczne

elektronika
źródło: https://pixabay.com/pl/

Tak właściwie nie ma żadnych gadżetów elektronicznych służących do trenowania mięśni. Wszelkie pasy odchudzające i inne wibrujące „bzyczki” powinny pójść w zapomnienie. Osoby chcące odzyskać sprawność powinny skupić się na podstawach. Ludzie mający zapalenie stawów muszę trenować rozważnie. Technologia jest przydatna tylko gdy musimy coś liczyć i odmierzać. Także wszelkie stopery i zegarki mierzące tętno są jak najbardziej dobre. Ciekawym gadżetem, który nie do końca jest elektroniczny, to powerball. Kręcenie kulą z żyroskopem w środku może być genialnym sposobem na rozgrzewkę dłoni, palców oraz stawów całego ramienia. To jedyny gadżet jaki polecam z grupy elektroniki sportowej.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top