Pasja fotografowania to nieustanny rozwój, nowe spojrzenie na otaczający nas świat. To wreszcie, a w zasadzie przede wszystkim radość.
Pierwsze zetknięcie z fotografią – w zasadzie nie wiadomo kiedy to następuje. Fotografie są wszechobecne i choć jeszcze nieświadomi ich znaczenia stykamy się z nimi od najmłodszych lat – najpierw po drugiej stronie aparatu jako „modele” rodzinnych fotografii, później jako widz, z czasem coraz bardziej świadomy. Wreszcie sami bierzemy w swoje ręce aparat i albo pozostajemy przy typowym „pstrykaniu” albo wkręcimy się do reszty w świat fotografii. Jeśli wybierzemy tę drugą drogę, to czeka nas odkrywanie niezwykłego świata, kreowanego przez nas i światło. Początkowo będziemy uczyli się metodą prób i błędów, tworząc tysiące ujęć. Bardziej zaangażowani z pewnością sięgną po fachową literaturę by zapoznać się z podstawami poprawnego fotografowania. Za chwilę pojawią się dylematy sprzętowe – wybrać Nikona, czy aparat z innym logo? Lustrzankę czy kompakt? I jak to wszystko dokładnie obsługiwać i dlaczego moim zdjęciom wciąż daleko do tych jakie robią zawodowcy? Książki nie wystarczą. Jeśli będziemy nadal chcieli rozwijać swoje umiejętności, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów by nauczyć się odpowiednio komponować kadr, ustawić właściwą ekspozycję, dowiedzieć się jakie artystyczne środki wyrazu posiada fotografia i jak je zastosować.
Jeśli znamy już te tajniki i interesuje nas konkretny gatunek fotografii, warto zrobić krok dalej by poznać detale, które w istotny sposób budują obraz. Gdzie szukać pomocy? Z pewnością doskonałym wyborem będzie Akademia Nikona. Oferuje ona szeroki wachlarz kursów oraz warsztatów fotograficznych, które pozwolą zapoznać się z podstawami fotografii jak również przygotować każdego do komercyjnego fotografowania. Akademia Nikona proponuje również rewelacyjne fotoekspedycje w nieznane rejony świata, jak Islandia czy Nepal, gdzie pod okiem fachowców nauczymy się poprawnie fotografować, a przywiezione stamtąd zdjęcia zrobią wrażenie na każdym.