Pomysł na gry dla chłopaka na konsole

thumbnail

Obecne statystyki mówią, że co trzeci chłopak/mężczyzna w wieku od 16 do 32 lat regularnie gra w gry wideo. Natomiast co piąty wykorzystuje do tego konsolę obecnej generacji tj. PlayStation 4 lub Xbox One, ewentualnie Nintendo Switch. Dla tego pokaźnego procenta panów przygotowałem listę pięciu tytułów, które sprawdzą się jako pomysł na prezent dla chłopaka. Wszystkie te tytuły miały swoją premierę, dlatego bez obaw o zamawianie preorderów i spóźnione prezenty.

Wyścigi samochodowe

Dwie gry z gatunku wyścigów samochodowych muszą pojawić się w formie pierwszego pomysłu na prezent dla chłopaka, ponieważ w zależności od posiadanego modelu konsoli, będą to całkowicie inne gry. Dla Xbox-a należy zapisać sobie Forzę Horizon 5. Natomiast PlayStation 4 oferuje Gran Turismo Sport.

Sportowe gry dla chłopaków Fifa vs NBA 

Jeżeli kupujesz grę sportową dla chłopaka, nie zrób gafy i nie inwestuj w tytuł, który kompletnie go odstraszy. Mam nadzieję, że wiesz, czy kibicuje zespołom piłkarskim, czy może drużynie koszykarskiej? Dwaj najwięksi gracze na rynku, czyli NBA i Fifa to najlepszy wybór na prezent dla gracza/kibica, który poprzednie części ma ograne a tryb kariery, odszedł w odstawkę, ze względu na rywalizację online.

Strzelanina MMO 

Destiny miało w sobie cechę, której brakuje wielu grom MMO. Jej druga odsłona wydana na konsole to dopracowana kontynuacja. Fani strzelanin, filmów science fiction ala Gwiezdne Wojny i posiadacze konsol nowej generacji nie odrzucą tej propozycji, jeżeli dostaną ją w formie prezentu. Żeby nie strzelić gafy, lepiej sprawdź, czy chłopak gra w tytuły pokroju Call of Duty, Battlefield 1 lub kiedyś próbował swoich sił w Destiny wydanym 2 lata temu.

Coś dla fanów kultury anime/otaku

otaku
źródło: http://foter.com/

Delikatny grunt w postaci gier opartych o mangi lub serie animowane można utwardzić tytułami, które są stworzone na modłę tych gatunków. Persona 5 i praktycznie wszystkie części Final Fantasy. Nie są to gry dedykowane żadnej historii z komiksów. Mają natomiast wiele naleciałości z historii, jakie w anime typu shonen rozgrywają się na co dzień. Warto także wspomnieć o serii gier Yakuza, które w Polsce są raczej pomijane i mało popularne. To unikalne doświadczenie łączące serię GTA z fabularyzowana grą wideo action movie.

Każdy z opisanych przeze mnie tytułów jest dostępny w wersji pudełkowej na konsole obecnej generacji. Należy zaznaczyć, że wiele z nich otrzymało wsparcie dla wersji Pro i X, które obsługują rozdzielczość 4K i więcej klatek na sekundę, gdy wybieramy rozdzielczość Full HD.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top