Kwi 23

Silikonowe zegarki – nowa moda czy po prostu gadżet?

Syntetyczne polimery, do których zaliczamy silikon, świetnie nadają się do wyrobu trwałych i tanich gadżetów. Niektóre z nich można doprowadzić do ceny, która będzie porównywalna z daniem typu fast food w przydrożnej jadłodajni. Zegarki posiadające silikonowy pasek to jeden z najtańszych gadżetów wykonanych z tego syntetycznego materiału. Czy ich niska cena i popularność to objaw nowej mody? Na jaką jakość i trwałość możemy liczyć?

80% silikonu 20% elektroniki

silikonowe zegarki w kolorach tęczy

źródło: http://foter.com/

Koncepcja wykonania silikonowego zegarka przyszła do nas z Azji. Większość reklam i zdjęć prezentujących modeli/modelki noszących takie zegarki wzięła się z Koreańskich, Japońskich i Chińskich gazetek promocyjnych. Tarcza wykonana z metalu i kwarcowy mechanizm zasilany baterią to najdroższe element silikonowego sikora. Kształt paska, który jest jednocześnie etui na tarczę, dostosowany jest przez producenta. W sieci nie brakuje tandetnie wykonanych zegarków, które posiadają wiele wad produkcyjnych. Chińszczyzna za mniej niż 10 złotych wyróżnia się słabym cięciem silikonowych elementów, które posiadają fabryczne zniekształcenia. Droższe paski są wykonana dużo staranniej i nie wycierają się zbyt szybko.

Zalety silikonowych zegarków

Niski koszt zakupu to tylko jedna z zalet tych gadżeciarskich zegarków. Głównym powodem do zakupu takiego akcesorium do stroju jest możliwość personalizacji i taniej modyfikacji. Taka możliwość pojawia się wtedy, gdy decydujemy się kupić zegarek markowy, który ma możliwość przekładania kwarcowej tarczy do wymiennych silikonowych pasków. Kolory i wzory pasków można liczyć w tysiącach. Dlatego wiele sklepów internetowych reklamuje silikonowe zegarki, jako nowy trend w codziennej stylizacji, który w prosty sposób dopasujemy do każdego stroju. Dla mnie, jako faceta, który ceni sobie praktyczne rzeczy, ważniejsze są dwie kolejne cechy. Pierwszą jest antyalergiczne właściwości pasków z silikonu. Każdy może je nosić. Natomiast drugą jest trwałość. Możemy moczyć je w wodzie bez obawy o zniszczenie. Silikon nie jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Niemniej nikt o zdrowych zmysłach nie szarpie swoim zegarkiem i nie tnie go ostrym narzędziem.

Silikonowa opaska LED

LED biały silikonowy zegarek

źródło: https://pixabay.com/

Gdybym dostał taki gadżet, byłbym o wiele bardziej zadowolony, ponieważ jego koncepcja wykonania, zastosowanie i cena idą ze sobą w parze. Podłużne opaski silikonowe z wyświetlaczem Led to śmiesznie tani gadżet dla każdego sportowca, który nie potrzebuje żadnych specjalnych funkcji oprócz wyświetlania dokładnej godziny. Najtańsza opaska, którą znalazłem, kosztowała 2,50 zł. Nie ukrywam, że jej żywotność może być bardzo krótka. Trwałość też pozostawi wiele do życzenia. Niemniej w cenie 10 złotych możemy kupić sobie kilka opasek i w razie czego wymieniać je nawet co 2-3 miesiące, jeżeli ulegną awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.