Zgrabny tablet i iPad mini czy Samsung Galaxy Note?

Tablety cieszą się rosnącą popularnością. To uniwersalny i bardzo praktyczny gadżet, który stanowi multimedialne centrum rozrywki. Na rynku pojawiły się ostatnio wersje miniaturowe, które zajmują mniej miejsca i dzięki temu są wygodniejsze w podróży. Weźmy pod lupę dwa najpopularniejsze modele: iPad mini od Apple oraz Galaxy Note od Samsunga.

Na rynku najpierw pojawił się iPad mini. Marka Apple wypuściła zgrabny tablet, o charakterystycznym dla siebie wyglądzie. Urządzeni komunikuje się zarówno za pomocą WiFi, jak i 4G. Tablet ma ekran o przekątnej 7,9 cala i waży tylko 310 gramów. Jest wyposażony w system operacyjny Apple iOS. Ma 16 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. Oczywiście ma też Bluetooth, aparat fotograficzny i moduł GPS oraz całe mnóstwo aplikacji ułatwiających życie i zapewniających rozrywkę (od słuchania muzyki poprzez oglądanie filmów po czytanie książek). Wadą jest brak czytnika kart, co znacznie ogranicza pamięć urządzenia. Apple daje 12 miesięcy gwarancji na iPada mini.

Z kolei Samsung zaproponował niewielki tablet Galaxy Note 8.0. Urządzenie jest wielkością zbliżone do iPada mini, choć ma niewiele większy ekran (8 cali) i jest nieznacznie cięższy (330 gramów). Pod względem pamięci model Samsunga prezentuje się lepiej – Galaxy Note też ma 16 GB pamięci wewnętrznej, ale aż 2GB pamięci RAM i dodatkowo jest wyposażony w czytnik kart pamięci. Działa na systemie Android i obsługuje aplikacje dostępne na ten system (a jest ich coraz więcej). Dodatkową zaletą jest rysik ułatwiający poruszanie się po ekranie. Samsung oferuje też dłuższą, 24-miesięczną gwarancję.

Zarówno iPad mini jak i Galaxy Note można kupić w promocjach organizowanych przez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top