Urządzenia mobilne z IOS idealne dla graczy

Apple można kochać lub nienawidzić. Przynajmniej tak było w ostatnich latach. Ja przekonałem się do tej marki niechętnie, ale za sprawą gier. Systemy IOS posiadają dużą zaletę w urządzaniach mobilnych. Gry projektowane pod ten system mogą działać zarówno na komputerze jak i urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że na mocnym tablecie zagramy między innymi z kolegą, który gra w ten sam tytuł na stacjonarnym PC.

Hearthstone i Duel of Champions mobilnie

Dwie najbardziej oblegane gry karciane ostatnich lat. Obie gry znalazły tysiące fanów na całym świecie. Są przykładem na to, że można bawić się cyfrowo bez przemocy, rywalizując i ćwicząc swój mózg. To bardzo istotne w tych tytułach ponieważ obie gry to tak zwane fabularyzowane gry karciane. Posiadają własne zasady, postacie, mechanikę gry, ilość kart oraz rozwiązania technologiczne. Najważniejsze jest to, że są za darmo do pobrania w aplikacji Battlenet i steam. Niestety nie zagramy w nie na androidzie. Obsługiwane systemy to standardowo Windows oraz IOS. Na każdym Ipadzie jest możliwość gry w oba tytuły. Tak samo jak na najnowszym Iphonie. Wyświetlacz około 8 cali jest wystarczający by cieszyć się ładną kolorową grafiką oraz płynną grą.

IOS jako konsola do gier fabularnych

Znacie Walking Dead? To serial produkowany w Stanach Zjednoczonych mający setki tysięcy fanów na całym świecie. Zombie chyba nigdy się nie znudzą. Gra o tym samym tytule to fabularyzowana historia wymyślonych postaci, które przeżywają równie interesujące losy. Mamy wpływ na ich decyzje oraz to w jakim kierunku potoczy się historia. Gra dostępna dotychczas na konsolach i PC została udostępniona na systemy IOS. Dostępne są już 2 niemal pełne sezony, gdzie pierwszy odcinek jest darmowy.

Z kultowych gier na urządzenia Apple można dostać także Worms, Plants vs Zombies 2, GTA San Andreas a także starsze części Need for Speed. Najbardziej opłacalne tablety „jabłuszka” to iPad Air i iPad Retina. Jeśli chodzi o wersje mini tych urządzeń przyznam, że nie każda gra jest na nich komfortowa. Wcześniej wspomniane gry karciane mogą być ciężki do obsługi przy wyświetlaczu 7 calowym. Wersje mające prawie 10 cali to inna bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top