Technologia Energy Boost w obuwiu Adidasa

Nowością na rynku są buty do biegania marki Adidas z nowoczesną technologią Energy Boost. Jak głosi hasło producenta: ma to być rewolucja i prawdziwy przełom w bieganiu. Na czym dokładnie polega ta nowoczesna technologia i czy rzeczywiście jest w stanie odmienić bieganie?

Buty sportowe Adidas Energy Boost
Buty sportowe Adidas Energy Boost (źródło: adidas.com)

Boost to rewolucyjny materiał amortyzujący, dzięki któremu buty do biegania z linii Energy Boost mają zrewolucjonizować miejski jogging. Podeszwa jest bowiem tak zaprojektowana, by bieganie po nawierzchni najpowszechniejszej w mieście – czyli po betonowym lub asfaltowym chodniku – jak najmniej obciążało stawy.

Na pierwszy rzut oka podeszwa butów Energy Boost wygląda jakby była wykonana ze styropianu. Jej sekretem jest technologia Boost opierająca się na setkach malutkich kapsułek, które mają za zadanie zbierać i oddawać energię. Dzięki temu podczas każdego odbicia biegacz odzyskuje więcej energii, a więc mniej się męczy i lepiej mu się biegnie. Czas pokaże, czy innowacyjna technologia przedstawiona przez markę Adidas zyska zaufanie biegaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top