Styczniowe wystawy fotograficzne – Warszawa

Nowy rok to także szereg nowych wystaw fotograficznych na terenie całego kraju. Warto wybrać się w styczniowe popołudnie do galerii.

fotografia Dorota_Dawidowicz
fot. Dorota Dawidowicz

Do końca miesiąca w Galerii Plenerowej warszawskich Łazienek Królewskich (ogrodzenie Parku Łazienkowskiego od strony Alei Ujazdowskich) można zobaczyć zdjęcia z Przystanku Woodstock. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prezentuje na niej 50 unikatowych fotografii, prezentujących pełen radości barw Festiwal Przystanek Woodstock. Na zdjęciach znaleźli się artyści, publiczność oraz festiwalowe miasteczko. W dniu 22. Finału WOŚP rozpoczęły się licytacje zdjęć (www.aukcej.wosp.org.pl).

Leica Gallery (Warszawa, ul. Mysia 3) zaprasza na wystawę Kacpra Kowalskiego pt. Efekty uboczne. Ekspozycja składa się z obrazów wykonanych z lotu ptaka. Autor jest uważany za jednego z najlepszych fotografów tego gatunku na świecie. W swoich pracach pokazuje relacje między człowiekiem a środowiskiem – to w jaki sposób człowiek zmienia środowisko, w którym żyje i w jaki sposób ono broni się przed ludzkimi działaniami. Zdjęcia prezentują zarówno idylliczne krajobrazy łąk i pól jak i kolorowe, fakturowe zdjęcia, z których trudno odgadnąć co jest ich tematem. Artysta wykonuje zdjęcia z pokładu wiatrakowca. Jest laureatem wielu nagród, takich jak: World Press Photo w 2009 roku w kategorii Arts and Entertainment, Grand Press Photo, International Photography Award, National Geograhic, Sony World Photography Award, International Photography Awards. Wystawa czynna jest do 2 lutego.

 

Z kolei od 9 stycznia do 9 lutego Skwer przy Krakowskim Przedmieściu 60A (Warszawa) zaprasza na wystawę zdjęć Doroty Dawidowicz Wonder Years. Artystka na podstawie zmian w społecznych zachowaniach, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich 20 lat próbowała odszukać w teraźniejszości obrazy ze swojego dzieciństwa. Fotografie prezentowane na wystawie zostały wykonane w technice szlachetnej mokrego kolodionu. Próbowała uchwycić wrażenia i emocje związane z latami 80. i 90. W ten sposób powstały artystyczne portrety oraz dokumenty – zapisała zanikający już sposób spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top