Starsze telefony Nokii z poręczną nawigacją od Orange

Nowoczesne smartfony są jak dobry komputer. Każdy zainstalowany program włączycie bez problemu, a jego obsługa będzie w pełni wygodna. Stworzenie nawigacji samochodowej w telefonie o wyświetlaczu grubo przekraczającym 3 cale to żaden kłopot. Problem zaczyna się w momencie, gdy mamy do czynienia z telefonami starszych generacji lub popularnymi modelami telefonów dla osób starszych. Nowoczesne nawigacje są dosyć wymagające dlatego instalowanie ich na własną rękę może skończyć się problemem. Jednak z pomocą przychodzi Orange, który wspiera najpopularniejsze modele Nokii jeszcze w tradycyjnej wersji z klawiszami.

Wciąż popularna Nokia C5-00 z GPS dla aut i pieszych

Użytkownicy nieco starszych roczników wciąż stają w obronie telefonów. Nieprędko całkowicie zapomnimy o urządzeniach z klawiaturą i brakiem dotykowego wyświetlacza. Duży procent tego typu urządzeń sprawia, że sieci komórkowe dostosowują do nich swoje usługi. Orange udostępnia użytkownikom w formie abonamentu nawigację GPS z aktualnymi mapami, która w dzisiejszych czasach jest wybawieniem wielu kierowców. Popularny model Nokii C5-00 otrzymał pełne wsparcie jeśli chodzi o aplikację do wyznaczania tras zarówno podczas jazdy autem, jak i pieszych przechadzek. Jest to możliwe dzięki zainstalowaniu w modelu łącz 3G i HSPA przesyłających dane przy szybkim transferze internetowym. Mimo niewielkiego wyświetlacza nawigacja dla Nokii C5-00 jest bardzo czytelna. Wyświetlacz ma bowiem 16 milionów kolorów, a nie 256 tysięcy jak większość ekranów poniżej 2,5 cala.

Posiadasz Nokię N95? Skorzystasz z GPS od Orange

Z radością mogę napisać, że mój ulubiony model starszej generacji telefonów Nokia, czyli N95 jest w pełni wspierany przez nawigację od Orange. To jeden z tych telefonów, który przełamał pewną granicę między zwykłym urządzeniem do dzwonienia i wysyłania smsów a urządzeniem multimedialnym. Jeżeli jesteście posiadaczami tego modelu lub zastanawiacie się nad jego zakupem śmiało możecie to zrobić. Jest to jeden z nielicznych „wiekowych” telefonów, przed którym prawie żadna nowa aplikacja nie jest zamknięta. Jego wersja 8GB w kolorze czarnym posiada nieco lepszy wyświetlacz oraz podzespoły bazowe, dlatego polecam ją szczególnie. Jedyną wadą modelu jest słabsza bateria, która trzyma do 2-3 dni przy umiarkowanym użytkowaniu. To i tak świetny wynik w porównaniu ze smartfonami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top