Stworzenie marki, która ma rywalizować z gigantycznymi korporacjami mającymi miliony wiernych klientów, przez lata było niezwykle trudne. Obecnie łatwiej jest się wybić i zacząć zarabiać. Wszystko dzięki zmianie myślenia ludzi, którzy mają dają większy kredyt zaufania nowym markom. Zauważyłem też, że konkurencyjność na rynku jest bardzo ceniona. Bycie hegemonem w danej dziedzinie bez żadnej konkurencji jest złym zjawiskiem. Wśród producentów smartfonów nie brakuje konkurencji. Marki z Chin i Tajwanu są najbardziej egzotycznym przeciwnikiem, który coraz częściej kojarzy nam się ze świetnymi telefonami za niewielkie pieniądze.
Grunt to nie bać się zmian
Firmy, które boją się wprowadzać do swoich produktów innowacyjne elementy, tracą klientów. Analogicznie do tego marka, która nie boi się iść do przodu, zyskuje ich. Tak właśnie wygląda obecna sytuacja Huawei, który znalazł się w światowym top 3 producentów telefonów, smartfonów i tabletów. Do tego władze tej marki ogłosiły, że chcą rozwijać się w Polsce i oferować identyczne produkty jak na „zachodzie”. Trzymamy za słowo i liczymy na więcej innowacyjnych smartfonów. Dobrym przykładem braku strachu przy tworzeniu smartfonów w firmie Huawei jest model P8 Lite i P9. To telefon komórkowy (tutaj), który spodoba się praktycznie każdej kobiecie i zyska uznanie w oczach mężczyzn. Jego budowa odważnie zmierza w kierunku „bez ramek”, który początkowo wytyczał Samsung. Jednak to Chińczycy jako pierwsi bez strachu proponują nam świetny smartfon z milimetrową ramką po bokach wyświetlacza IPS. Poza oryginalnym designem otrzymujemy również wysokie jakości obiektyw LEICA do robienia półprofesjonalnych zdjęć i naprawdę porządną baterię zapewniającą długi czas pracy.
HTC Desire wyprzedza konkurencje
Nie musisz wydawać wielkich pieniędzy, by mieć oryginalny telefon o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Tajwańska firma HTC jest dobrze znana polskim użytkownikom urządzeń mobilnych. Jej kultowy telefon komórkowy z niskiej półki cenowej HTC Desire 620, jest najczęściej poszukiwanym smartfonem na rynku wtórnym. Natomiast HTC One (M8) jest jedną z najlepszych alternatyw dla Japońskich i Amerykańskich smartfonów premium. Można trafić na niego w korzystnej ofercie abonamentu największych sieci komórkowych w Polsce. Podobnie jak Chiński Huawei, jest jednym z najlepiej wyróżniających się modeli na rynku. Posiada cienkie ramki ekranu IPS, aluminiową obudowę oraz autorskie systemy dźwiękowe Boom Sound, oraz HTC Eye Experience dla kamery tylnej.
Życzę Polskim szybko rozwijającym się markom Kruger&Matz, Pentagram i MyPhone by dogoniły konkurencje i zaczęły przejmować rodzimy rynek mobilnych urządzeń elektronicznych. Już teraz droższe modele tych firm stają się warte zakupu. Jednak brakuje im tego, co posiadają Chińskie i Tajwańskie korporacje. Chodzi o innowacyjne podejście do wyglądu telefonu i autorskie podzespoły i funkcje systemu.