Noworoczne postanowienia

kurs fotografii warszawa prowadzi w plenerze
źródło: akademianikona.pl

Jak to z nimi jest, każdy dobrze wie. Jedni chcą rzucić palenie, inni zrzucić kilka kilo lub nauczyć się biegle władać obcym językiem – wszak świat stoi otworem. Są też tacy, którzy planują budowę domu lub przynajmniej szerokiej klatki piersiowej albo dalekie i pełne przygód podróże, np. latem do Mielna. Jedno jest pewne – z Nowym Rokiem ambicji nie brakuje żadnemu z nas. Gorzej z motywacją.

Z reguły bywa tak, że efekty jakie zamierzamy osiągnąć przychodzą bardzo powoli, w zasadzie tak wolno, że ani się nie zorientujemy, a tu kolejny rok za pasem. No i znowu nie udało się skończyć z paleniem, porazić setek kobiet szerokim torsem na plaży w Mielnie, a jeszcze jakby zagaiło się do nich płynnym hiszpańskim, to i ten dom by się wspólnie zbudowało. I tak oto pasmo niezrealizowanych planów przekłada się na kolejne 12 miesięcy, a lata lecą, lecą, lecą…

kurs fotografii warszawa
źródło: akademianikona.pl

Na szczęście są dziedziny, w których efekty pracy przychodzą bardzo szybko i potrafią zaskoczyć nas samych. I nie chodzi tu o kolejny fenomenalny program ćwiczeń autorstwa Anny czy Ewy, ale o fotografię.

Wyobraź sobie, że pod choinką znajdujesz aparat fotograficzny. „Świetny prezent!” – wykrzykujesz pod niebiosy, niczym kolędnicy z okazji Bożego Narodzenia. Otwierasz pudełko, włączasz sprzęt, na wszelki wypadek czytasz instrukcję i na portalu społecznościowym prosisz o dołączenie do grupy pt. fotografia. Wszystko dobrze, ale… no właśnie – Twoje zdjęcia odbiegają od prezentowanych w sieci fotografii. Co z tym zrobić? Czy w ogóle warto uczyć się fotografii? Odpowiedź brzmi: tak! Fotografowanie to uwiecznianie danej chwili, dzięki czemu możesz wrócić do niej po latach i z uśmiechem na twarzy przywołać w pamięci ten czas. To być może również łatwiejszy sposób na zdobycie drugiej połówki – no bo w sumie tańsze to niż dom, nie powoduje zakwasów i w zasadzie jest uniwersalnym językiem, który zrozumie w każdy. Aparat można też wziąć w daleką podróż. Ale co daje nauka fotografii? Przede wszystkim wiedzę, która pozwoli Ci robić zachwycające fotografie. To nie aparat robi zdjęcia, lecz Ty, ale musisz wiedzieć co trzeba zrobić by pokazać świat w interesujący sposób. Nie łudź się, że wystarczą same książki i branżowa prasa – to dobra droga, ale można potraktować je jako przyprawy, które trzeba umieć ze sobą połączyć by nadać zdjęciom smaku i wyrazu. Z pomocą przyjdzie Tobie podstawowy kurs fotografii w Warszawie organizowany przez Akademię Nikona. W trakcie zajęć poznasz nie tylko teorię, np. co to jest magiczna godzina czy złoty podział, ale będziesz poznawać fotografię poprzez praktykę. Dowiesz się co warto fotografować gdzie szukać tematów i jaką porę dnia wybrać by zdjęcia były najciekawsze. Dowiesz się także jakie kroki należy podjąć w podstawowej edycji zdjęć i przygotować je do druku.

Zatem nie zwlekaj z ty postanowieniem noworocznym i naucz się fotografować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top