Nintendo 2DS i PS Vita. Czy warto kupić konsolę przenośną?

http://www.pinterest.com/pin/483292603737695698/
http://www.pinterest.com/pin/483292603737695698/

Urządzenia elektroniczne mieszczące się w dłoni określane są mianem handheldów. Czyli mówiąc wprost dających się obsługiwać w dłoniach. Każdy smartfon jest handheldem a także wszystkie przenośne konsole do gier. To właśnie o nich chciałem dziś wspomnieć, ze względu na rosnące powoli zainteresowanie rozrywką elektroniczną poza komputerem i telewizorem. W Japonii kultura gier na przenośnych urządzeniach jest największa na świecie. Tam konsole sprzedają się jak świeże bułeczki a gdy na te małe urządzenia przebijają duże tytuły na PC. Nic więc dziwnego w tym, że obie opisane przeze mnie konsolki pochodzą właśnie z krajów azjatyckich.

 

Jak zaprzepaścić ogromne możliwości urządzenia?

Wystarczy wydać konsolę o nazwie Vita i nie produkować na nią gier. Pamiętacie PSP? Na tą legendarną konsolę przenośną wyszła cała masa tytułów. Podobno jest ponad 2 tysiące gier, w które można pograć nawet teraz. Na przenośne urządzenie Sony nowej generacji powstało ich kilkadziesiąt z czego większość jest po prostu słaba. Warto uwagi są tylko porty takie jak Borderlands 2, Minecraft, Assassin’s Creed 3 i najnowsza Fifa 15. Mamy jeszcze kilka genialnych japońskich tytułów jak Dragon ball Z, ale są bardzo trudne do kupienia w Polsce. Możliwości Playstation Vita nie ograniczają się do gier. Niezła kamera, przeglądarka internetowa, dotykowy ekran i możliwość oglądania na niej filmów w dobrej jakości to naprawdę mocne zalety. Ale ludzie potrzebują konsoli do gier a nie czynności pośrednich.

Nintendo 2DS dla prawdziwych pasjonatów

http://www.pinterest.com/pin/573927546238152652/
http://www.pinterest.com/pin/573927546238152652/

Jeżeli naprawdę chcecie kupić urządzenie do gier polecam zmienić tryb myślenia. Sony produkuje jedne z najlepszych a może i najlepsze konsole pod względem technologicznym. Jednak rynek urządzeń przenośnych wymaga przede wszystkim gier. A w przypadku Vity mamy ich niewiele mimo iż wyglądają bardzo ładnie. Kontrowersyjna z wyglądu konsola Nintendo 2DS jest wybawieniem graczy na całym świecie. Podobnie jak 3DS jest kompatybilna z grami poprzednich generacji urządzeń z DS w nazwie. Nie można jej złożyć ani uruchomić trybu 3D. Ma tylko jeden głośnik przedni i nieco słabszą baterię od swojej poprzedniczki. Mimo to jest świetnym urządzeniem do gier, które mimo dziwnego wyglądu jak na obecne czasy jest naprawdę wygodne. Pogramy na niej w tysiące tytułów. Cena za samo urządzenie jest bardzo atrakcyjna ponieważ kosztuje mniej niż 500 złotych.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top