Klasyczna nawigacja samochodowa czy GPS w telefonie?

 

Smartfony stają się konkurencją dla klasycznych nawigacji samochodowych. Wyposażone w system wybierania głosowego telefony, są równie przydatne w trasie, co nawigacja, dlatego użytkownicy coraz częściej rezygnują z zakupu dodatkowej nawigacji. Powstaje zatem pytanie, czy nawigacja samochodowa jest jeszcze potrzebna?

nawigacja samochodowa, GPS
nawigacja samochodowa ma większy wyświetlacz i łatwiej korzystać z menu sterującego (źródło: Pinterest)

Względy bezpieczeństwa

Nawigacja samochodowa jest bezpieczniejsza w użytkowaniu niż telefon, ponieważ nie kusi nas żeby „odebrać ją” podczas jazdy, albo przeczytać pojawiającego się smsa. Dzwoniący telefon, który służy nam za nawigację, może rozkojarzyć kierowcę i doprowadzić do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze. Rozmawiając przez telefon mamy ograniczony dostęp do nawigacji, a nawet wykorzystując zestaw głośnomówiący na chwilę stracimy kontakt z mapą i możemy w ten sposób minąć interesujący nas zjazd.

Mapy

 

telefon z nawigacją
Darmowa subskrypcja nawigacji w telefonie może skończyć się już po roku! (źródło zdjęcia: Pinterest)

Często dostęp darmowej nawigacji w telefonie kończy się już po roku. Później za kolejny abonament musimy już sporo zapłacić. Wyjątkiem jest Nokia, która udostępnia mapy za darmo. Niestety mapy darmowej Nokii są często niedokładne i nakazują nam niekiedy skręt w ślepą uliczkę. W przeciwieństwie do telefonów nawigacja samochodowa działa dożywotnia i możemy do niej ściągnąć bardzo dokładne mapy, które nie będą nas wodzić na manowce.

Funkcjonalność

Telefon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia, dlatego posiada wyświetlacz nieprzystosowany do pokazywania dużych map. Klasyczna nawigacja samochodowa została stworzona, aby zapewnić użytkownikom komfort w trakcie prowadzenia pojazdu. Duży wyświetlacz i funkcjonalne menu oraz możliwość zamocowania w dogodnym miejscu w samochodzie, sprawiają, że korzystanie z nawigacji jest łatwe i przyjemne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top