Sty 19

Smartfony i sterowanie gestem oraz głosem

Sterowanie smartfona gestem dłoni to jedna z rzadziej używanych funkcji, która miała zrewolucjonizować nasze korzystanie z urządzeń mobilnych. To samo można powiedzieć o komendach głosowych, które nie są popularne również przy obsługiwaniu telewizorów klasy SMART. Wyżej wymienione funkcje są w dalszym ciągu rozwijane. Posiadacze urządzeń mobilnych marki Sony mogą wypróbować nowy produkt, łączący koncepcję sterowania bezdotykowego ze słuchawką bluetooth.

Komu dedykowany jest Xperia Ear 10?

sony store słuchawka

źródło: http://foter.com/

Nowy król gadżetów klasy biznesowej działający z urządzeniami mobilnymi właśnie się narodził. Jest o nim stosunkowo cicho, ponieważ to produkt dedykowany konkretnemu odbiorcy. Nabywcy nowej wielozadaniowej słuchawki bezprzewodowej to przede wszystkim biznesmeni i osoby, dla których praca kontakt jest szczególnie ważnym elementem pracy. Jest to urządzenie zarówno dla osób pracujących w terenie, kierowców oraz aktywnych fizycznie ludzi, którzy nie rozstają się z pracą nawet w dni wolne. Brzmi poważnie, ponieważ Xperia Ear 10 to asystent najwyższej klasy, od którego można wymagać niezawodności i funkcjonalności nowych technologii bezdotykowych.

Miniaturowy asystent do pracy w terenie

Zadziwiające jest umieszczenie tylu technologii w tak małym urządzeniu. Niezwykle mała słuchawka Xperia Ear mocno różni się od typowej słuchawki bluetooth. Jest krótsza i mniej złożona od zaczepianych na górną część ucha słuchawek. Długość mniejsza niż 3 centymetry i wysokość 2,5 centymetra mówią swoje. Waży tyle, co nic i nawet po kilku godzinach nie czujemy dyskomfortu spowodowanego jej obecnością w uchu. Dostępna w Sony store słuchawka bezprzewodowa posiada kilka końcówek pozwalających dopasować ją do różnych typów uszu. W zestawie otrzymujemy również ładowarkę i estetyczne etui.

technologia - młodu mężczyzna trzyma w dłoni swoją twarz z której wystają bable

źródło: https://pixabay.com/

Gesty i słowa to nasz pilot dla tego urządzenia. Nie chodzi jednak o gesty dłonią a głową. Opisany w instrukcji dyskretny ruch głowy sprawia, że urządzenie aktywuje się i wykonuje konkretne polecenia takie jak wybranie numeru lub odczytanie wiadomości tekstowej. Polecenia głosowe wykonywane dzięki autorskiej aplikacji Voice Control, mogą między innymi:

  • Wysyłać wiadomości tekstowe do kontaktów w telefonie

  • Wyszukiwać na mapie najlepszej trasy przejazdu oraz informować kierowcę o przebiegu trasy

  • Przeglądać informacje zawarte w kalendarzu i notatniku o zadaniach na konkretny dzień

Słuchawka Sony może zmienić przyzwyczajenia ludzi korzystających z tradycyjnej słuchawki bluetooth. Odbieranie połączeń skinieniem głowy, wybieranie numerów głosowo i odsłuchiwanie wiadomości to przyszłość wszystkich akcesoriów do smartfonów. Sony zaczęło wprowadzać je jako pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.