Xbox One w Polsce – już niedługo!

http://www.pinterest.com/pin/388928117791354220/

Początkowo, gdy konsole nowej generacji wchodziły na rynek wszyscy specjaliści z branży spodziewali się dużego zainteresowania, które dosyć szybko zmaleje. Nic takiego się nie stało, i co ciekawe PS4, w naszym kraju sprzedała się w bardzo dużej ilości egzemplarzy. A to przecież nie wszystko, co może się zdarzyć po świątecznych obniżkach. Wchodząca już niedługo na rynek konsola Xbox One będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli chodzi o cenę oraz zawartość zestawów. Początkowo zapowiedziane kwoty okazały się nieprawdziwe, co oznacza początek walki o tron najlepszych konsoli na naszym rynku.

 

Taniej niż myśleliśmy, i to z jakimi dodatkami!

konsola XBox One

Początkowe zapowiedzi cen urządzenia wraz z dwiema grami w zestawie oscylowały wokół 1800-1900 złotych. To nieco więcej niż konsola Sony przy czym PS4 nie daje żadnych gier w zestawie. Najlepsze jest to, że plotki okazały się nieprawdziwe i już w dniu premiery konsole będzie można kupić za mniej niż 1700 złotych w zestawie z Fifa 15 oraz Forza 5. Dwie świetne gry z obłędną grafiką oraz ogromną grywalnością, które zapewnią przynajmniej kilka tygodni świetnej zabawy.

Gdyby chcieć porównać PS4 i nowego Xboxa trzeba spojrzeć tylko na 2-3 parametry, które ostatecznie nie mają aż tak wielkiego znaczenia. W przypadku pamięci RAM konsola Sony jest lepsza ze względu na instalacje kości GDR5 o pojemności 8 GB. To tyle samo co w „One” ale przy znacznie szybszym taktowaniu ponieważ Microsoft trzyma się starych DDR3. Różnice zauważymy w nieco słabszym procesorze graficznym. Mimo iż nikt nie zauważy tego na ekranie znów MS jest nieco w tyle ponieważ osiąga tylko 1,23 TFLOPS zaś PS4 1,84. Jednak pad do nowego Xboxa oraz oprogramowanie jakie może zostać na nim odtworzone przebija to co pokazuje Sony. Jest wygodniej oraz bardziej uniwersalnie jeśli chodzi o połączenie z internetem.

 

W co zagramy, gdy konsola będzie na rynku?

Below na konsole

W konsolach najważniejsze są exclusivy dlatego skupię się na nich. Na obie konsole wychodzą tak świetne gry jak The Crew, nowy Wiedźmin 3 oraz MGS V. Tylko i wyłącznie dla Xbox One planowane są takie gry jak Dead Rising 3, Forza Horizon 2, kolejna część Halo czy Below. Dostaniemy także Project Spark oraz znanego z PC Titanfall. Mamy także nadzieję, że projekt naszego polskiego studia CD project RED, czyli Cyberpunk 2077 będzie czymś naprawdę niezwykłym zwłaszcza dla posiadaczy nowych konsol. W końcu będzie to gra naprawę wymagająca pod względem graficznym. Posiadacze PC drżą już teraz o nowego Wiedźmina i zbliżające się kolejne premiery gier.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top