Zgubiono, znaleziono, nowa usługa Google

Ileż to razy przeciętny użytkownik telefonu marzył o usłudze rodem z filmów sensacyjnych pozwalającej namierzyć zgubiony lub skradziony telefon? Na pewno są i tacy, którzy dzwonili do swojego operatora, aby zapytać czy może on namierzyć aparat? Podpowiadamy, że owszem operator może, ale nie świadczy takiej usługi komercyjnie.

Dla tych użytkowników, którzy posiadają telefon z Androidem Froyo (2.2), Google przygotowało specjalną usługę. Gigant z Mountain View proponuje użytkownikom prostą aplikację o nazwie Android Device Manager. Pozwala ona wyszukać nasz zgubiony telefon za pomocą strony internetowej, zadzwonić na jego numer z maksymalną głośnością dzwonka oraz umożliwia zdalne wyczyszczenie zawartości. W czasach kiedy aparat służy jako notatnik, kamera, archiwum podręcznych dokumentów (np. dzięki dostępowi do Google Cloud) zwłaszcza ta ostatnia operacja jest szczególnie atrakcyjna.

Wprawdzie w sieci są już dostępne tego typu aplikacje zwłaszcza dla iPhone’ów np. Find my iPhone. Jednak tego typu aplikacje pochodzące z pewnego źródła dla miłośników Androida były rzadkością. Google zapowiedział już, że usługa będzie dostępna w sierpniu 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top