Zestawy głośnomówiące obsługiwane głosem

źródło: pinterest

Rozmowa telefoniczna podczas jazdy autem może być bardzo bezpieczna. Jednak bez odpowiedniego zestawu głośnomówiącego się nie obędzie. Prowadzenie samochodu i jednoczesna rozmowa z telefonem w ręku to kuszenie losu. W żadnym wypadku nie można określić jej mianem bezpiecznej ponieważ do prowadzenia pojazdu potrzebne są dwie ręce. Słuchawki bluetooth promowane jako najlepsze narzędzie do rozmów w czasie jazdy musi ustąpić nowym technologiom. Sterowanie smartfonem za pomocą mowy to nowość na polskim rynku. Za granicą jest to dobrze znany system, który nieźle działa z językiem angielskim. Jednak nasz rodzimy język nie jest taki prosty do wyłapania.

Parrot przeznaczony dla kierowców

Firma o nazwie Parrot, czyli papuga wypuściła na rynek bardzo popularny zestaw głośnomówiący sterowany głosem. W cenie nieco przekraczającej 300 złotych otrzymujemy małe urządzenie przypominające dziób ptaka. Montuje się go na osłonie słonecznej bądź w dowolnym innym miejscu w pojeździe. Ważne by dźwięk mowy był skierowany w stronę urządzenia. Parrot to zarówno mikrofon wyłapujący naszą mowę oraz głośnik o sporej mocy mogący sprawnie przekazywać dźwięk rozmowy bez szumów. Podobno urządzenie jest kompatybilne z większością smartfonów. Współpracuje ponadto ze sklepem Google, gdzie można ściąnąć do niego nowe aplikacje. Łącząc go ze swoim smartfonem mamy dostęp do skrzynki kontaktów, którą wybieramy za pomocą komend głosowych. Możemy zaprogramować konkretne nazwy pod dowolny kontakt tak by szybciej je wybierać. Przykładowo możemy połączyć numer telefonu do naszego znajomego z hasłem głosowym „kolega” by urządzenie od razu wybrało poprawny numer.

W biurze oraz za kółkiem z systemem Jabra

http://cdn.cultofandroid.com/wp-content/uploads/2012/10/jabra-freeway-3.jpg
http://cdn.cultofandroid.com/wp-content/uploads/2012/10/jabra-freeway-3.jpg

Konkurencyjne zestawy marki Jabra, których jest o wiele więcej posiadają bardzo dużą rozpiętość cenową. Znajdziecie w nich zarówno bardzo tanie modele bez sterowania głosem oraz podobne funkcjami do marki Parrot. Tańsze zestawy służą tylko jako głośnik oraz system odbierania rozmów łącząc się z telefonem. Droższe takie jak Jabra Freeway, które posłużą jako głośnik muzyczny, do rozmów oraz wytycznych GPS. Ta ostatnia funkcja pozwala łączyć się z urządzeniami GPS i przekazywać wysokiej jakości dźwięk mówiący o wybraniu trasy, skrętach oraz najbliższych znakach drogowych. Urządzenie posiada długi czas działania określony na 14 godzin. Czas czuwania jest jeszcze dłuższy a mianowicie 40 godzin. Tego rodzaju zestawy świetnie spiszą się u kierowców zawodowych. Skorzystają na nich również osoby, które w czasie pracy nie mogą oderwać się od telefonów nawet podczas jazdy.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top