Zakupy i finanse na urządzeniach mobilnych

smartfon

Przez długi czas sądzono, że wykonywanie operacji finansowych na urządzeniach mobilnych jest niebezpieczne. Faktycznie na początku zabezpieczenia antywirusowe były gorsze a sam interfejs toporny ze względu na brak optymalizacji. Teraz każda większa strona internetowa może zostać włączona w trybie mobilnym. To wielki komfort a także pewien rodzaj zabezpieczenia przed niechcianymi błędami w kliknięciach.

Usługi bankowe i kredyty

Banki, które nie mają swoich aplikacji mobilnych na smartfony i tablety są mocno w tyle za oczekiwaniami swoich klientów. Okazuje się, że ludzie chętnie robią przelewy smartfonem i płacą nim za wszelakie usługi. Na przykład pobyt w hotelu czy zakupy w sklepie internetowym. Wykastrowanie tej możliwości sprawiłoby problem setkom tysięcy klientów w samej Polsce. Aplikacja bankowa ma także za zadanie ułatwić nam branie kredytów w formie chwilówek lub blokowanie środków na naszym koncie w razie zgubienia karty bankomatowej i płatniczej. Kredyty brane z aplikacji mobilnej są coraz częściej wymagane przy szybkich pożyczkach. Inną rzeczą jest spłacanie tych pożyczek poprzez wykonywanie przelewów siedząc sobie wygodnie przy kawie z dala od komputera. Obecnie nawet budżetowe smartfony radzą sobie z takimi aplikacjami, dlatego warto je zainstalować.

Kupisz nawet nieruchomości

Bezpieczeństwo korzystania z internetu w smartfonach wzrosło na tyle, że kupowanie nieruchomości czy pojazdów nie jest już niczym strasznym. Nowo powstałe osiedla mieszkaniowe oraz planowane inwestycje deweloperów zostały dostosowane do klienta mobilnego. Takie działania mają na celu zwiększyć sprzedaż mieszkań co dla rynku jest oczywiście dobrym sygnałem. To samo dotyczy ruchomości w postaci samochodów, które są jedną z popularniejszych kategorii na serwisach aukcyjnych. Pod względem wyświetleń są jednym z liderów. Chyba tylko ubrania z kategorii kobiecej je wyprzedzają.

Serwisy aukcyjne to miejsca, do których wchodzimy coraz częściej na urządzeniach mobilnych ponieważ nie sposób się tam nudzić. Nie będę wymieniał nazw, bo i tak każdy dobrze wie, o które strony mi chodzi. Phablety są najlepszym urządzeniem po standardowym tablecie do ich przeglądania. Duży wyświetlacz sprawia, że nie musimy przeskakiwać do kolejnych zakładek by znaleźć interesujące nas informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top