Z szacunkiem do elektroniki. Błędy użytkowników smartfonów

Na jeden milion użytkowników smartfonów tylko co dziesiąty zna wszystkie najważniejsze czynności, które zapewnią jego urządzeniu wiele lat prawidłowego działania i bezpieczeństwo. Pokrótce wspomnę o tych wszystkich rzeczach podkreślając najważniejsze z nich. W końcu kto chciałby by jego ukochany telefon znacznie stracił na jakości lub uległ uszkodzeniu. A to nie wszystko co może się stać jeżeli w niewłaściwy sposób będziemy użytkować urządzenie z androidem.

Żywotność baterii i aktualizacje

Okazuje się, że te dwie tytułowe rzecz są najczęściej błędne interpretowanymi przez niemal 90% użytkowników inteligentnych telefonów. Dawniej rozładowywanie baterii telefonu miało dać efekt jej większej żywotności oraz długiego czasu trzymania energii. Teraz jest inaczej ponieważ baterie smartfonów rozładowane do końca tracą na żywotności. To samo dzieje się gdy zostawiamy je podłączone do ładowarki na noc i mimo, iż energia osiągnęła już 100%, wciąż krąży między akumulatorem a gniazdkiem. Taka sytuacja powtarzana wielokrotnie może już po roku zmniejszyć żywotność o 15-25 procent.

 Z aktualizacjami jest podobna sprawa. Telefon to nie Windows, którego aktualizację większość użytkowników omija szerokim łukiem. Warto je instalować a nawet trzeba jeżeli korzystacie z z internetu oraz wielu aplikacji. Aktualny soft producenta pozwala także chronić nas przed atakami hakerów i wirusów, ale o tym przeczytacie więcej w kolejnym akapicie.

Mnóstwo aplikacji i brak antywirusa

Smartfonom jest tak blisko do komputera jak człowiekowi do delfina. Mimo iż wyglądamy inaczej to wiele zachowań oraz to co jest w naszej głowie ma mnóstwo cech wspólnych. Instalowanie wielu aplikacji, z których później nie korzystamy to błąd numer jeden. Im mniej aplikacji tym szybsze działanie telefonu oraz większe bezpieczeństwo. Zwłaszcza jeżeli są to aplikacje łączące się regularnie z siecią. Taki program może (nie musi) zbierać dane o użytkowniku danego urządzenia wbrew naszej woli. Nie mówiąc już o zjadaniu energii smartfona, który przeładowany aplikacjami znacznie szybciej potrzebuje ładowania.

Programy antywirusowe na androida istnieją w bardzo dużych ilościach. Darmowych antywirusów jest wystarczająco dużo by wybrać sobie jeden i korzystać z niego praktycznie cały czas. Faktem jest, że niektóre potrafią zbierać sporo pamięci RAM. Jednak urządzenia mające jej przynajmniej 512 MB nie powinny tego odczuć. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo korzystania z takich aplikacji jak Facebook, Instagram czy komunikatorów społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top