Wybierz swoją sieć i zarejestruj w niej numer na kartę

telefon

Do końca zimy roku 2017 wszystkie numery telefoniczne na kartę muszą być zarejestrowane na nazwisko i adres użytkownika. Oznacza to, że skończy się masowe kupowanie zestawów z kartami sim, które mogą zostać anonimowo używane na przykład do popełnienia jakiegoś przestępstwa. Teraz namierzenie posiadacza numeru będzie bardzo proste, ponieważ każda sieć komórkowa będzie musiała przechowywać jego dane. Co dla nas, zwykłych użytkowników telefonów komórkowych i smartfonów oznacza rejestracja numeru?

Rejestracja numeru – zalety i wady

Dla Polaków, którzy będą korzystali z telefonu na kartę w kraju, nie ma żadnych negatywnych skutków rejestracji. Ludzie, którzy z jakichś powodów często kupują nowe karty SIM do telefonu, będą musieli za każdym razem rejestrować ją w przynależącej do niej sieci komórkowej. Taka niedogodność dotyczy 1% populacji, więc nie warto się nad nią zagłębiać. Problem mogą mieć turyści, którzy chcą zaoszczędzić, kupują sobie zestawy startowe na kartę będąc poza terenem polski. Rejestracje kart obejmują całą Unię Europejską. Nie każdy będzie chciał załatwiać papierkową robotę w obcym języku podczas swojego urlopu. Największa zaletą rejestracji są korzyści, które możemy otrzymać od jednej z kilku dostępnych w Polsce sieci komórkowych. Więcej na ten temat napiszę później. Udostępnianie swoich danych sieciom komórkowym i rejestrowanie pod nie kart SIM sprawi, że ludzie przestaną czuć się bezkarni. Nie będą używali telefonów do nękania innych ludzi. A nawet jeśli to zrobią, taką osobą bardzo szybko będzie można namierzyć.

Nie patrz tylko na korzyści z rejestracji

Każda duża sieć komórkowa będzie zachęcać do tego, by właśnie u niej zarejestrować numer. W Polsce jest kilka milionów aktywnych kart SIM, które tylko czekają na wybór odpowiedniej dla nich sieci. Zanim podejmiecie decyzję, do której placówki się udać zapoznajcie się z ofertą sieci. Waszym celem jest najlepsza oferta na kartę, która zapewni wam konkretne korzyści. Czy będzie to darmowy internet, nielimitowane rozmowy czy SMS-y po doładowaniu, zależy od was?

Dlaczego rejestracja numeru jest opłacalna tylko w te wakacje? Chodzi o to, jak długo korzyści z rejestracji utrzymają się na waszym koncie. Nie myślcie, że te 100, 200 czy nawet 500 złotych, które oferują sieci komórkowe, są nielimitowane. Macie tylko 30 dni na ich wydanie! Po miesiącu środki bonusowe przepadają i zostajecie z pieniędzmi z doładowań. Jeżeli udacie się do salonu Orange lub innej sieci teraz, to otrzymacie dodatkowe pieniądze, minuty lub nawet 10 GB internetu na sezon wakacyjny. Wyjeżdżając na urlop, nie będziecie musieli martwić się o pieniądze. Otrzymacie środki bonusowe, które nawet za granicą nie obciążą waszego konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top