Trafiony smartfon na święta 2013

Temat prezentów, które sprawicie bliskim oraz sobie zaprząta głowę od początku grudnia. Wiadomo, że najlepsze prezenty to te z rodzaju gadżetów. Skarpetki, perfumy oraz reszta garderoby to raczej nietrafiony pomysł. Święta zimowe to także dobra okazja na wymianę sprzętu elektronicznego. W końcu każdy ma prawo sprawić sobie prezent na własną rękę. Wśród urządzeń, które najchętniej wymieniamy na nowe o tej porze roku są telewizory oraz telefony komórkowe. Jako, że jest to blog o smartfonach kwestię telewizorów pozwolę sobie pominąć.

Dla oczytanych i multimedialnych fanatyków

Jeżeli decydujesz się na wymianę smartfona na nowy nie ograniczaj się do średniaków, a tym bardziej do najniższej półki cenowej. Wybierając drogi model najlepiej skorzystać z oferty sieci komórkowej, ale o tym później. W końcu do kwoty jednego tysiąca złotych można znaleźć wiele multimedialnych potworów, które spełnią wymagania każdego użytkownika. Zacznijmy od polskiej siły, czyli modeli Pentagram Monster X5. Cena poniżej tysiąca, ekran 5 cali i rozdzielczość HD to coś czego poszukuje większość klientów kupujących telefony za gotówkę. Jego premiera była dosyć niedawno więc w dalszym ciągu mamy do czynienia z modelem świeżym na rynku, który mało kto posiada. Kolejny telefon to Alcatel One Touch 6033 o bardzo podobnych parametrach do polskiego pentagrama. Różnica tkwi jedynie w ekranie, który jest o 0,3 cala mniejszy oraz wbudowanej pamięci, która jest o 12 GB większa. Oba modele są mało popularne, co w mojej opinii jest zaletą. Chcecie być oryginalni i posiadać solidny telefon, którego nikt ze znajomych nie będzie miał? Wybór jest prosty sięgajcie po model rodzimych i mniej znanych producentów. Nie zapominajcie też o czytaniu recenzji i opinii użytkowników.

W taryfie taniej, czyli prezent dla samego siebie

Czy każdy z was ma do wydania na prezent sumę powyżej tysiąca złotych? Taki wydatek tym bardziej na urządzenie, jakim jest smartfon może być nieco przesadzone. Niektóre osoby by kupić sobie taki prezent muszą odłożyć kasę z kilku wypłat. Między innymi właśnie dla takich osób są mixy, korzystne taryfy z prezentami i zetafony. Skoro zbliżają się święta oferty sieci komórkowych powinny być coraz korzystniejsze. Rekonesans, który zrobiłem przeglądając plany taryfowe Orange, pokazuje, że faktycznie lepszej okazji na podpisanie umowy na nowoczesny telefon nie ma w ciągu całego roku. Przykładowo biorąc w taryfie Sony Xperia Z1, która kosztuje około 2300 złotych w sklepie możemy obniżyć jej cenę do 99 złotych. Abonament będzie wtedy wynosił około 150 złotych miesięcznie. Jeżeli jednak mamy nieco funduszy możemy dopłacić tysiąc złotych i podpisać umowę na abonament niemal o połowę niższy. Przy telefonach oscylujących w wartości 1000-1500 złotych można dostać je za darmo przy jeszcze niższym abonamencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top