Tanie i topowe myszki dla grafika i gracza

myszki komputerowe
źródło: pinterest

Przez wiele lat bagatelizowano myszki komputerowe jako wielofunkcyjne narzędzia do pracy i gier. Teraz solidna i posiadająca wiele przycisków mysz dla gracza lub grafika to broń w rękach, która pozwala na walkę z codziennymi trudami pracy. Sam niedawno przestawiłem się na o wiele lepszą myszkę z nisko-średniej półki cenowej. Najlepsze modele to oczywiście te ze średniej i wysokiej półki. Jednak chciałbym udowodnić, że nawet tania mysz może spokojnie sprawdzić się w grach oraz przy pracy wymagającej obsługi kilku przycisków na jednym urządzeniu wskazującym.

Myszka Hyperion Fury, coś nowego dla graczy FPS

hyperion fury
źródło: pinterest

Zacznę z wysokiego „C” od produktu nowego na rynku. Mysz Hyperion Fury to pierwsza konstrukcja posiadająca silnik Fusion mający podnieść jakość rozgrywki FPS. Do tej pory częstym elementem wysokiej jakości myszek dla graczy był tak zwany reduktor odrzutu.

Fani battlefielda oraz gier, w których trzeba odrzut kontrolować i kontrować uważają to za profanacje. Ułatwienie życia i pewnego rodzaju oszustwo. Technologia Fusion w myszce HF polega na dynamicznym zmianach szybkości prowadzenia kursora.Logitech czyli wytwórca tej myszki mówi o szybkości 12 metrów na sekundę. Oznacza to, że czas reakcji wzrasta nawet o 20% w stosunku do gracza mającego przykładowo tradycyjną mysz do kwoty 50 złotych.

Tutaj pojawia się ważna informacja dotycząca ceny. Ten produkt to high end czyli wysoka półka komponentów. Cena nie jest wcale najwyższa bo płacimy za nią 250 złotych. Są przecież modele Razera o wiele droższe. Wygląd myszy przypomina mi film oraz grę „TRON” ze względu na połączenie czerni z niebieskim neonem.

Myszka dla grafika i gracza do 100 złotych

http://www.pinterest.com/pin/349099408585543371/
źródło: pinterest

Nie będę wdawał się w bardzo szczegółowe opisy. Trzy myszki, które wymienię to modele warte swojej ceny i w wielu przypadkach kultowe na rynku. Wcale nie trzeba wydawać kwot wyższych niż te 100 złotych by cieszyć się pro rozgrywką w Call od duty czy przyjemną pracą z programami Adobe.

Model A4Tech Bloody v7 to mysz kultowa. Płacimy za to co najlepsze jeśli chodzi o tą półkę cenową. Splot kabla jest materiałowy a nie gumowy czy plastikowy. Mamy siedem przycisków funkcjonalnych oraz prawie dwu metrowy przewód. Znacznie mniejsza mysz Natec Genesis GX66 to 9 przyciskowa konstrukcja dla graczy przede wszystkim laptopowych. Cechy podobne do konkurencyjnej Bloody V7. Ostatnia to tania nowość, która zaskakuje świetnym wyglądem zewnętrznym. Zalman ZM-M401R posiada 7 przycisków i szybki czas reakcji 2 milisekund. Jest to najtańsza mysz z jaką miałem do czynienia ponieważ kosztuje jedynie 65 złotych w dobrych sklepach.

Adrian

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.