Tablety do oglądania TV oraz Youtube

To, w jaki sposób rozwinęły się tablety jest godne podziwu. Moje sceptyczne nastawienie co do ich przydatności całkowicie się zmieniło zwłaszcza, gdy zacząłem praktykować oglądanie filmów na YT z ich użyciem. Nie zawsze człowiek chce włączać komputer i przeszukiwać materiały za pomocą myszki. Na tablecie wystarczy kliknąć jedną aplikację i bardzo szybko odnaleźć film bądź kanał, który nas interesuje. Na rynku roi się od modeli mających wszystkie „najlepsze i najpotrzebniejsze” zdaniem producenta funkcje i podzespoły. Niestety takie uniwersalne urządzenia albo są zbyt drogie dla przeciętnego zjadacza chleba albo po prostu szybko ulegają awarii, gdy kosztowały niewiele.

Tablet pod oglądanie telewizji za rozsądne pieniądze

Posiadanie wbudowanego w urządzenie dekodera dvb-t może wydawać się nadmiarem przepychu i burżuazją. Brzmi to śmiesznie, ale spotkałem się z opinią, że tablet dający możliwość oglądania telewizji to przesada. Moim zdaniem wcale tak nie jest, co postaram się udowodnić. Dobrej jakości urządzenie z wbudowanym cyfrowym dekoderem telewizji naziemnej nie powinno kosztować mniej niż 300 złotych. To granica cenowa, która nie może być przekroczona. W takim tablecie nie znajdziecie najlepszego procesora czy dużej ilości pamięci ram. Jednak dwa rdzenie oraz te 512 lub 1024 GB pamięci RAM powinno się tam znaleźć. Jednym z urządzeń wypuszczonym dosyć dawno na rynek jest tablet marki Lark freeme 70.55. Urządzenie jest bardzo przyzwoite, jednak należy brać pod uwagę możliwości antenowe odbioru sygnału dvb-t. Aktualna ilość programów to ponad 20 jednak nie oczekujcie od niego, że zobaczycie wszystkie bez problemu.

Nowością w tym segmencie jest urządzenie firmy Ferguson Regent model TV8. Jest to jeden z najmocniejszych tabletów do oglądania telewizji. Posiada ekran IPS oraz rozdzielczość na poziomie 1024×768 co było przez długi czas niespotykane dla tej klasy urządzeń. Urządzenie posiada składaną antenkę oraz bardzo przyzwoite parametry, które dają wiele innych możliwości korzystania z rozrywek multimedialnych.

Filmy w Full HD, Youtube i tablet dla kinomana

Parametry wyszukiwania jakie uwzględniłem w poszukiwaniu tabletów do oglądania filmów na portalu Youtube są dosyć wysokie. Uwzględniłem rozdzielczość HD ready oraz Full HD, a także rozmiar ekranu nie mniejszy niż 8 cali. Te elementy pozwalają cieszyć się najlepszą jakością obrazu filmów w sieci oraz ich pełną płynnością. Osoby, które spędzają na portalu YouTube dużo czasu na pewno będą zadowolone z tych urządzeń.

Na samym początku tablet Asusa, czyli Vivo Tab smart, który oparty jest na systemie Windows 8. Rozmiar wyświetlacza to 10 cali, a rozdzielczość niestety tylko HD Ready. Jednak w przypadku tej wielkości wyświetlacza niewiele brakuje mu do pełnego HD i tak naprawdę przy odległości około 40 cm nie jesteście w stanie odróżnić jej od pełnego HD. Tablet tego producenta to mocna rzecz zarówno dla okazjonalnego gracza jak i pasjonata filmów. Obraz jest najwyższej jakości. Dobrym sposobem na jego sprawdzenie jest wykorzystanie świetnego aparatu o rozdzielczości 8 Mpx.

Samsung ATIV Smart PC to kolejny oparty na Windowsie 8 tablet idealny pod oglądanie filmów w sieci i tych nagranych bezpośrednio na pamięć. Parametry obrazu są bardzo podobne do tych z modelu Asusa. Różnica tkwi w lepszych parametrach jednostki obliczeniowej i pamięci ram. Do tego dochodzi duża wbudowana pamięć aż 64GB. W cenę wliczona jest także klawiatura, która robi z niego mini netbooka idealnego do pracy z pakietem Office.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top