Szkolenie w domu online – skuteczność i certyfikaty

Młodzi ludzie powinni inwestować swoje oszczędności w rozwój umiejętności, które pomogą im w wymarzonym zawodzie. Szkolić można się na wiele sposobów. A samych szkoleń są setki jeśli nie tysiące. Sam grafik komputerowy może być zarówno animatorem, specjalistą od grafiki 2D, 3D lub artworków. Daje to ogromne możliwości szkolenia się w dziedzinie, która nas interesuje. Jak na tle organizowanych fizycznie kursów, wypadają szkolenia online, które odbywają się przez internet?

Ta sama wiedza, ten sam certyfikat

szwedzki online
źródło: https://pixabay.com/

Im bardziej prestiżowa szkoła/centrum szkoleń, tym lepszy program nauczania. Nie ma żadnych różnic pomiędzy nauką w domu na komputerze i na żywo podczas fizycznego kursu. Szkoła językowa Empik prowadząca między innymi „egzotyczne” kursy języka szwedzkiego online (kliknij12) oraz popularnego w ostatnim roku języka japońskiego posłuży nam za przykład. Tamtejsze programy nauki języków są identyczne w wersji online oraz dla uczniów w „realu”. Osoby wybierające naukę na komputerze, nie mają czasu na dojazdy, szukają elastycznych godzina nauki oraz nie mogą wyjść z domu w danym terminie. Często dotyczy, to posiadania małych dzieci, które trzeba pilnować. Młode mamy oraz ojcowie decydują się na robienie kursu przez internet, ponieważ mogą być cały czas w domu z dzieckiem lub osobą chorą. Dlaczego hamować swój rozwój osobisty z powodu domowych obowiązków? Szkolenia internetowe mają swoje kontrowersje, zwłaszcza u ludzi, którzy dojeżdżają na kursy. Uzyskanie identycznego certyfikatu potwierdzającego umiejętności w obu przypadkach wiąże się ze zdaniem testu, który jest kontrolowany. W przypadku kursu językowego jest to część ustna i pisemna. Obie odbywają się przy komputerze, online i pod nadzorem wykwalifikowanej osoby odpowiedzialnej za nauczanie. Zapomniałem dodać, że nauka przez internet wymaga nie tylko stabilnego łącza, ale również kamery internetowej oraz mikrofonu.

Kontrowersje i nieporozumienia

język
źródło: https://pixabay.com

Skoro nauka w domu przez internet daje tę samą wiedzę i identyczny dokument potwierdzający umiejętności, to po co chodzić na szkolenia osobiście? Na to pytanie już odpowiedziałem. Zwykle wiąże się to z czynnikiem ludzkim, słabym transportem lub brakiem czasu. To wystarczające argumenty do korzystania z takich kursów. Problem wynikający z tego rodzaju nauki ma podłoże w wielu firmach, które oferują usługi niskiej jakości. Korzystając z usług szkoły Empik i robiąc kurs szwedzki online, dostaniecie identyczny do przerobienia program, jak na klasycznym szkoleniu. Nieuczciwe firmy nie dosyć, że skracają program nauki, to jeszcze nie sprawdzają testów swoich kursantów. Zasada płacisz=zdajesz, jest na porządku dziennym. Uważam, że takie podejście jest oszustwem, które tylko szkodzi ludziom chcącym się doskonalić. Późniejsze braki w wiedzy mogą dać nieprzyjemne skutki w wykonywanej pracy. Mimo identycznego certyfikatu wiedza będzie na tym samym niskim poziomie.

Adrian

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.