Światła do jazdy dziennej

Jeżeli zapominasz o włączeniu świateł w samochodzie albo masz dość wymieniania żarówek i zużywania się świateł mijania to warto zastanowić się nad instalacją świateł do jazdy dziennej.

Światła LED do jazdy dziennej to rozwiązanie dla kierowców lubiących wygodę, zapalają się bowiem automatycznie po włączeniu silnika i same gasną. Dzięki temu unikniemy przypadkowego mandatu za jazdę bez świateł.

Dodatkowym atutem świateł do jazdy dziennej jest ich lepsza widoczność na drodze, światła reflektorowe służą bowiem do oświetlania drogi, a nie do sygnalizowania obecności pojazdu, dlatego w ciągu dnia jadąc na światłach dziennych będziemy widoczni z większej odległości niż stosując światła mijania.

Ostatnia argument przemawiający na rzecz świateł dziennych to oszczędzani świateł mijania. Jeżdżąc na oświetleniu reflektorowym przez cały rok, jesteśmy zmuszeni do częstej wymiany żarówek.  Z każdym miesiącem zużywają się również reflektory  i spada wydajność fabrycznego oświetlenia.

Poniżej zamieszczam link z portalu AutoŚwiat do filmiku, który pokazuje, że montaż świateł dziennych to sprawa prosta, która nie wymaga od nas wielkiego wysiłku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top