Świat realny i cyfrowy w okularach Google

Mówiąc o cyfrowym świecie mamy na myśli internetową społeczność na forach, w grach komputerowych czy portalach takich jak Facebook oraz Youtube. Definicja tego pojęcia może niedługo zmienić się na stałe ponieważ świat cyfrowy i realny mogą połączyć się jak nigdy dotąd. To połączenie będzie przypominało film science-fiction, w którym obok ludzi żyją także roboty mające dostęp do tysięcy danych i nieograniczone możliwości cyfrowe w świecie realnym. Ten zagmatwany wstęp jest najlepszym opisem tego, co może zdarzyć się już za kilka lat gdy tylko okulary Google Glass zostaną produktem finalnym dostępnym szeroko w każdym sklepie z RTV oraz dopracowanym pod kątem wytrzymałości baterii.

okulary Google

Urządzenie multimedialne na twoim nosie

Projekt, a właściwie finalny produkt noszący nazwę Google Glass, został kilka miesięcy temu udostępniony beta testerom. Wiele redakcji opisujących świat multimediów dostało okulary Googla do testów by przekonać się czy faktycznie są tak niesamowite jak prezentują je spoty reklamowe. Żeby opisać to, czym tak naprawdę są te okulary trzeba złożyć ze sobą kilka komponentów. Zwykłe okulary z neutralnym szkłem posiadające kamerę, system operacyjny, z którym współpracują, aplikację oraz baterię. Oznacza to, że mamy do czynienia z urządzeniem elektronicznym, któremu bliżej do naszego komputera, smartfona czy tabletu, jednak z tą różnicą, że nosimy go na nosie i uszach a sterujemy za pomocą głosu. Najważniejszym elementem tych okularów jest zamontowany z prawej strony ekranik, na którym wyświetlane są wszystkie aplikacje oraz wybrane przez was rzeczy. Możecie przeszukiwać strony internetowe, korzystać z map GPS czy przeglądać godzinę, datę oraz pogodę dla dowolnego rejonu. Zrobione przez was filmy i zdjęcia możecie od razu umieścić na portalu społecznościowym lub wysłać na skrzynkę email swoim znajomym. Jakość filmów to 720p czyli prawie pełne HD. Pamięć urządzenia nie jest znana jednak przy dzisiejszej technologii minimalizacji spokojnie można zmieścić w nich nawet 64GB pamięci użytkowej flash.

 

google glass

 

Cena i dostępność Google Glass w Polsce

 

Okulary w dalszym ciągu poddawane są testom. Osoby, które zgłoszą się do beta testów tego urządzenia muszą zapłacić za nie nawet 1500 dolarów, co jest kwotą naprawdę konkretną. Zapowiedzi ceny niepotwierdzonych źródeł mówią o rynkowej cenie sprzedaży na poziomie 300 dolarów, co dla nas oznacza 1200-1300 złotych wydatku. Czy opłaca się zapłacić taką sumę za powiew nowej technologii? Moim zdaniem tak pod jednym warunkiem, którym jest długość działania baterii. Stałe połączenie z siecią oraz działanie wyświetlacza zabiera sporo energii, więc niedopuszczalne jest działanie jedynie przez 3-4 godziny. Jeżeli Google Glass wydłuży czas działania baterii do 7-8 godzin lub więcej może to być hit Świąt Bożego Narodzenia 2014.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top