Świat kręci się wokół gadżetów do kawy

thumbnail

Poranek większości z nas kręci się wokół kawy. Robimy ją na wiele różnych sposobów od najprostszego zalania szklanki wrzątkiem po użycie ekspresu lub nowoczesnych kapsułek pod ciśnieniem. Ale skoro gadżety, to nasza codzienność ekspres do kawy musi znaleźć się w naszym domu lub biurze. Najlepiej kompaktowy z wieloma akcesoriami, które pozwolą nam na wiele modyfikacji naszego ulubionego napoju na pobudzenie.

Bez ciśnień. Chyba, że z ekspresu

do kawy
źródło: https://pixabay.com/pl/

Aspiracje do bycia chociażby amatorem baristą można zaspokoić w domu kupując profesjonalny ekspres kolbowy. Wraz ze spieniaczką do mleka w obudowie mamy praktycznie gotowe narzędzie do szlifowania naszych umiejętności. Profesjonalny barista potrafi stworzyć z kawy dzieło sztuki. A do tego lepiej niż ktokolwiek inny wydobyć smaki łącząc je na różne sposoby. Gadżeciarz nie potrzebuje aż takich umiejętności ani sprzętu. Chociaż z tym drugim można się nie zgodzić. Dobry ekspres do kawy ( sprawdź ) wcale nie musi być modelem kolbowym i zajmować nam cały blat jednej szafki w kuchni. Wręcz przeciwnie, może to być urządzenie takie jak Krups EA9010 o niewielkich gabarytach i wielu funkcjach ułatwiających życie. Najlepszy przykład do automatyczne czyszczenie i odkamienianie urządzenia bez żadnej pracy fizycznej z naszej strony. W tej klasie urządzeń znajduje się także filtr, który oczyszcza wodę przed przegotowaniem i wlaniem do filiżanki. Możemy więc lać wodę bezpośrednio z kranu. A skoro o uniwersalności mowa, to wewnątrz znajduje się też młynek do kawy. Profesjonaliści będą zachwyceni możliwością dostosowania temperatury wody oraz rodzaju kawy jaki chcemy przyrządzić poprzez wybór programu.

Akcesoria dla prostego ekspresu

akcesoria
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jeżeli wasz ekspres do kawy nie jest tak uniwersalny jak ten opisywany wyżej będziecie potrzebować pewnie kilku akcesoriów. Jednym z nich jest mobilny i kompaktowy spieniacz do mleka. To gadżet przede wszystkim dla pasjonatów smaku kawy z mlekiem. Cappuccino czy latte bez spienionego mleka nie istnieje. A to właśnie podstawa pod artystyczne wzory i rysunku na kawie. Nie tyle gadżetem co elementem istotnym przy higienie naszego ekspresu są specjalne tabletki czyszczące. Najlepiej kupować je u producenta. Wspomniany model firmy Krups posiada własne tabletki do czyszczenia kompatybilne z urządzeniem, które pozwalają jeszcze lepiej dbać o wnętrze naszego urządzenia by przez długi czas służyło bez awarii. Filtry oczyszczające wodę, to ważny element wymienny. Zwykle starczają na dobre 100-150 litrów wody, czyli nawet 200-300 kaw. Ale producent często podkreśla by wymieniać je co 30-60 dni.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top