Specjalna myszka a może Keypad? Co lepsze do gier MMO

mmo

Pożeracze czasu i pieniędzy (mikro transakcje), czyli gry MMO mają swoją niszę wśród sprzętu komputerowego. Granie w World of Warcraft czy inne bardzo rozbudowane o umiejętności postaci tytuły wymagają opanowania kilkunastu przycisków, którymi niejednokrotnie trzeba operować bez przerwy. Klasyczna klawiatura nie jest najwygodniejsza do tego rodzaju gier. A zwykła 5 przyciskowa myszka nie pomaga w opanowaniu postaci na wysokim poziomie. W co lepiej zainwestować, w nową mysz z większa ilością przycisków, czy specjalną klawiaturę?

Nie ilość przycisków a ich rozmieszczenie – właściwa Mysz do MMO

myszka do grania w gry z dużą ilością przycisków funkcyjnych
źródło: http://foter.com/

Gryzonie do gier internetowych charakteryzują się znacznie większą ilością przycisków rozmieszczonych przy kciuku na bocznym panelu. Producentem, który wyłamał się z tego typowego umiejscowienia przycisków numerycznych, jest A4 Tech. W modelu Bloody Commander Laser ML16 zastosowano modyfikacje prawego przycisku myszy, który posiada numeryczną klawiaturę. Takie rozwiązanie nie jest najwygodniejsze, ale da się przyzwyczaić, co potwierdzają sami użytkownicy sprzętu. Dużo lepsze jest wcześniej wspomniane ułożenie przycisków po stronie kciuka. Praktycznie każda myszka MMO posiada pełną 9 cyfrową klawiszologię w postaci lekko zagiętych przycisków z numerkami. To genialne rozwiązanie, które daje bardzo szybki dostęp do 9 dodatkowych skilli postaci. Nie licząc oczywiście trzech typowych przycisków z przodu. Cena tego rodzaju myszek zaczyna się od 180 złotych i kończy na modelach Razer Naga Epic Chroma (560zł) i Roccat Nyth (550zł). Biorąc pod uwagę, że model Razem Naga Chroma w standardzie kosztuje 370zł, nie warto przepłacać.

Keypady od Tracera do Razera

klawisze WSAD podświetlone do łatwiejszego korzystania przez osoby grające przy pomocy klawiatury
źródło: http://foter.com/

Nawet gdyby mi zapłacili, nie wiem, czy byłbym w stanie wziąć te pieniądze i mydlić ludziom oczy przewagą 7-krotnie droższego keypada. Taka różnica jest między modelem Tracer Avenger i Razer Tartarus Chroma. Pierwszy dużo tańszy Tracer posiada dwie spacje, kilkanaście klawiszy żywcem wyciągniętych z klasycznej klawiatury, klawisze funkcyjne oraz numeryczne. Jest to sprzęt dla leworęcznych i praworęcznych graczy. Miałem okazję go testować i nie widzę w nim żadnych wad. To tani i standardowy keypad dla graczy MMO. W tej cenie przyczepić się można tylko do średniej jakości gumy, na której układamy nadgarstek. Razer jak przystało na high-endowego producenta sprzętu dla graczy oferuje keypad z gałką analogową, 25 przycisków do programowania i podświetlenie dowolnym z 16 milionów kolorów. Jest to urządzenie nadzwyczajnie wygodne dla dłoni. Przyczepić można się do braku owijki na kabel USB. Pomiędzy tymi dwoma produktami jest kilka keypadów, które są równie dobre. Tak naprawdę wybieramy pomiędzy ceną i jakością. Im więcej gracie, tym lepiej odnajdziecie się w droższym sprzęcie.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top