Smartofon do zdjęć i filmów w wysokiej jakości

Telefon został stworzony do komunikacji głosowej, jednak smartfony nie podlegają tym starym zasadom. Nikt o zdrowych zmysłach nie wyda ponad tysiąc złotych jedynie po to by dzwonić i od czasu do czasu napisać wiadomość tekstową. Pełne wykorzystanie tych urządzeń pod kątem multimedialnym daje nieograniczone możliwości rozrywki, zdobywania informacji oraz dzielenia się chwilami poprzez zdjęcia i filmy.

smartfon z dobrym aparatem
źródło: Pinterest

Najlepsza optyka w telefonach z górnej półki

Wysokiej jakości aparaty w telefonach to trend zapoczątkowany jeszcze w roku 2006 gdzie rozwój telefonów pod kątem multimediów zaczął nabierać rozpędu. Jednym z lepiej ocenianych modeli była wtedy Nokia N95 z aparatem o rozdzielczości 5 megapikseli. Do dziś mogę potwierdzić, że ten już wysłużony model robi naprawdę dobre zdjęcia i filmy. Porównując go do takich modeli jak Sony Xperia Z1 musimy niestety uznać go za przeżytek. Trudno bowiem rywalizować z rozdzielczością 20 megapikseli, która robi naprawdę potężne zdjęcia jeśli chodzi o ilość szczegółów. W tym momencie człowiek zastanawia się, czy naprawdę potrzebuję oddzielnego aparatu cyfrowego?

wysokiej jakości aparat w telefonie
źródło: Pinterest

Prawdę mówiąc wszystkie modele od tysiąca złotych w górę, które wyszły lub wyjdą w najbliższym czasie będą w posiadaniu optyki osiągającej jakość Full HD bez najmniejszego problemu. Weźmy na przykład model smartfona HTC X8 promowanego przez Windows. Mając jedynie 8 Mpx jest w stanie zrobić fenomenalne zdjęcia i nagrać film w najwyższej jakości obrazu HD czyli 1080p.

Smartfony zastępują również kamery

smartfon do nagrywania filmów
źródło: Pinterest

Nagrywanie filmu, który swoją jakością niczym nie ustępuje kamerom cyfrowym to kolejna z zalet nowych smartfonów. Wydawałoby się że w tak małym urządzeniu trudno umieścić optykę pozwalającą na nagrywanie materiałów wideo w Full HD. Jak widać producentom udało się to osiągnąć. Spójrzmy na popularny model Samsunga Galaxy S III, który mimo wysokiej ceny znalazł masę odbiorców w naszym kraju. Optyka na poziomie 8 megapikseli nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś jednak nie one gra tutaj pierwsze skrzypce. Dobrze dobrane parametry kamery pozwalają na uchwycenie obrazu w FullHD bez straty klatek na sekundę oraz kolorów. Jedynym minusem nagrywania z telefonu wydaje się mikrofon, który bez odpowiedniego zabezpieczenia jest bardzo czuły na wszelkie ruchy powietrza. W przypadku zdjęć jest to żaden problem dlatego fani fotografii powinni dobrze zastanowić się nad zakupem cyfrowego aparatu na start. Warto sprawdzić jaką ofertę telefonów przygotował operator ORANGE – telefon w orange.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top