Smartfon za złotówkę lub z dopłatą

ceny smartfonów

Niezmiennie najbardziej komfortową dla klienta metodą nabycia topowego smartfona jest wybór modelu wraz z abonamentem w jednej z sieci komórkowych. To dobra decyzja pod warunkiem, że decydujemy się na rozsądne opłaty i wybieramy jak najlepszy model, by później nie żałować. Ważna jest także długość umowy. Większość abonentów decyduje się na 24 miesiące, chociaż to 12 miesięcy wydaje się dużo korzystniejsze. Jednak przy tak krótkiej umowie trzeba nastawić się na wysoką kwotę abonamentu. Które modele smartfonów za złotówkę są obecnie najbardziej opłacalne w abonamencie? I jaki telefon z górnej półki wybrać, by później nie żałować?

Liderzy popularności w Orange

Na podstawie jednego z liderów telekomunikacji mobilnej w Polsce można zaobserwować, które modele w cenie 1 złotówki (w ofercie abonamentowej) są popularne. Zaskoczeniem jest to, że wśród nich dominują urządzenia ze średniej półki cenowej. Koszt zakupu tych smartfonów bez abonamentu, to 600-900 złotych. Najlepszym z całego zestawienia modelem jest chiński Huawei P8 Lite. To całkiem świeży model wydany w drugim kwartale 2015 roku. Szczególnie ceniony jest w nim design, w którym wyróżnia się bardzo cienka ramka boczna i aluminiowa obudowa. Wysokiej jakości wyświetlacz IPS charakteryzuje się świetnym odwzorowaniem kolorów i głęboką czernią. Wraz z HTC Desire 820, to najlepszy wybór za złotówkę w Orange. Często wybierany jest też Sony Xperia M4 Aqua. To jedyny w zestawieniu tani smartfon odporny na kurz i zanurzenie w wodzie.

Opłacalne na kilka sezonów

Osoby gotowe na opłacanie abonamentu na poziomie 100-150 złotych mogą wybierać spośród telefonów klasy premium. Przy takim abonamencie otrzymuje się wszystkie usługi mobilne bez opłat do wszystkich sieci. Do tego doliczany jest smart plan LTE, czyli mobilny superszybki internet. Można narzekać, że jest to duża miesięczna opłata, ale biorąc pod uwagę korzyści abonamentu i wysokiej klasy urządzenie, jest to bardzo opłacalne.

Na jaką dopłatę za wysokiej klasy smartfona jesteście w stanie sobie pozwolić? W przypadku gorących premier ostatniego roku musicie być gotowi ponieść wstępną opłatę na poziomie powyżej 1500 złotych w zależności od modelu. Za świetnego Samsunga Galaxy S7 trzeba naprawdę sporo dopłacić. Model nieco starszy, bo z literką S6 kosztuje nieco ponad 1000 złotych przy abonamencie wynoszącym 90zł. Ale zamiast wymieniać ceny telefonów skupmy się na modelach, które warto wybrać. Chcąc być na czasie przez cały okres trwania abonamentu warto ukierunkować się na smartfony LG. Leciwy model LG G3 w dalszym ciągu jest bardzo ceniony przez użytkowników. Obecnie mamy do wyboru jednego z najlepszych w swojej klasie LG V10 lub G4. Możecie poczekać na nowego G5 ale gwarantuje, że będzie kosztował krocie. Najbardziej ponadczasowe modele, to te od Sony. Xperia w wersji Z2 i Z3 trzymają się na rynku telefonów wtórnych mocno. Jeżeli chcesz mieć nowoczesny smartfon, który za rok dalej będzie świetny – wybierz Xperie Z5. Jest tańsza niż Z3+ i bardzo rozchwytywana. Ostatecznie przy ograniczonym budżecie polecam nowość ze stajni Sony, czyli Xperia M5. A co z Samsungiem i iPhonem? Ich modele są zwykle dla fanów i entuzjastów marki. Czyli wybór należy do ciebie, ja nie chcę się wtrącać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top