Smartfon od Google czy Apple?

W Azji oraz Stanach Zjednoczonych popularność smartfonów rośnie z miesiąca na miesiąc. Przy każdej nowej premierze tłumy pod sklepami przypominają te z czasów stanu wojennego w Polsce. Można je porównać do kolejek w szpitalach, jednak w tym przypadku nikt nie czeka na ratowanie zdrowia lub życia. W Polsce takiego szału nie ma, jednak posiadaczy smartfonów przybywa a nowości proponowane przez operatorów telefonów komórkowych szybko znikają z półek. Wśród nich tradycyjnie przoduje Iphone, Samsung oraz nowsze modele LG i Sony.

 

smartfony Samsung, Nokia, Apple
źródło: Pinterest

Znana marka zapewnia sukces w sprzedaży

Żeby firma stała się znana i szanowana trzeba wielu lat. Telefony Apple oraz Google miały w swojej historii wzloty i upadki jednak na dzień dzisiejszy marki te górują w swoich branżach. Już niedługo mogą być swoimi wielkimi konkurentami w walce o klienta. Obie marki przedstawiły na ostatnich targach modele telefonów mające przebić ofertę konkurencji z Korei czy Japonii.

 

smartfon Apple
źródło: Pinterest

 

Jako pierwszy zaprezentowany został model IPhona 5S, który już teraz jest hitem sprzedaży. Mimo wysokiej ceny zwłaszcza na polskie realia kupują go także nasi rodacy. Wśród biznesmenów oraz właścicieli firm jest to jeden z częściej wybieranych modeli w ostatnich dniach. Podobno Apple musiał zwiększyć produkcję swojego złotego modelu ze względu na dużą ilość zamówień zwłaszcza w USA. Oznacza to, że klienci muszą czekać nawet do 10 dni na otrzymanie swojego wymarzonego smartfona.

 

Nexus 5 od Google
źródło: Pinterest

 

W przypadku Google i modelu Nexus 5 tak naprawdę niewiele wiadomo. Jego powstanie wiąże się przede wszystkim z wypuszczeniem nowego systemu Android 4.4. Specyfikacja modeli nie będzie miała się, czego wstydzić, ponieważ 2 GB RAM oraz cztero rdzeniowy procesor to więcej niż miał mój ostatni komputer stacjonarny. Rozdzielczość ekranu wyniesie parametry Full HD a aparat o rozdzielczości 13 megapikseli to prawdziwy szał dla osób szukających sprzętu do fotografii, filmów i rozrywki w jednym. Te i inne telefony można kupić w ofercie dla klientów indywidualnych w Orange – telefony w Orange.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top