Robimy kawę w podróży – małe i poręczne ekspresy ciśnieniowe

filiżanka

Jedziesz na wakacje nad jezioro? A może planujesz wycieczkę po Europie lub Polsce w kamperze? Nie zapomnij zabrać ze sobą mielonej kawy, która nie tylko pobudzi, ale również dostarczy niezbędnych mikroelementów. Według badań przeprowadzonych w USA, czarna kawa jest głównym źródłem podstawowych mikroelementów spożywanych przez Amerykanów. Nie musisz z niej rezygnować nawet podczas wyjazdu w nieznane. Co więcej, nie musisz rezygnować z parzenia kawy w expresie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jego poręczną wersję mini.

Expres do torby podróżnej Krups Oblo

kapsułki
Źródło: https://www.dolce-gusto.pl/

Gabaryty modelu Oblo idealnie nadają się do zabrania ze sobą w podróż. W związku z tym, że jest to model obsługujący kapsułki, nie musisz brać ze sobą wielu składników potrzebnych do parzenia różnych odmian kawy. Design expresu ciśnieniowego Oblo pasuje do nowoczesnych mieszkań. Więc dlaczego polecam go do zabrania w podróż? Chodzi o to, że w tym modelu praktycznie nie ma czego popsuć. Jedynie mała wajcha na górze urządzenia, która służy jako włącznik, może oberwać się przy nieuważnym transporcie, niezabezpieczonego urządzenia. Poza tym reszta elementów konstrukcyjnych ukryta jest w jednolitej obudowie. Ten sprzęt świetnie nada się do ekstremalnych wyjazdów. Zmieści się w każdej torbie i walizce, naturalnie dopasowując się do reszty rzeczy i nie zajmując wiele przestrzeni.

Futurystyczny, kosztowny, ale najmniejszy

Drop

Najmniejszy nowoczesny ekspres ciśnieniowy do kawy produkowany jest przez Krups. Niestety nie nadaje się do survivalowych wakacji w ciężkich warunkach. Z zapakowaniem do walizki może być problem, ponieważ posiada bardzo nieregularny kształt. Zajmowałby za dużo miejsca i jest spore prawdopodobieństwo jego uszkodzenia w transporcie. Chodzi o model DROP z panelem dotykowym. Wybrałem go jako expres ciśnieniowy na wakacje, ze względu na jego niewielką wagę i nowoczesny panel dotykowy. To jeden z najlepszych expresów do campera i domku letniskowego. Jeżeli macie dach nad głową i możliwość bezpiecznego umieszczenia urządzenia na blacie kuchennym bądź stole, to powinien by wasz wybór. Cena nie jest do końca przystępna, ponieważ kosztuje prawie dwa razy więcej niż model opisany we wcześniejszym akapicie. Niemniej w tym modelu liczy się nowoczesny wygląd, panel dotykowy, niewielka waga i niezawodność części mechanicznych. Także ten model obsługuje kapsułki, które mogą zastąpić wam każdy rodzaj kawy, który do tej pory piliście.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top