Ratunek dla telefonu stacjonarnego

elektronika

Telefony komórkowe są na ustach wszystkich. Natomiast o telefonach stacjonarnych mówi się rzadko. Nawet na targach elektroniki w Las Vegas czy Monachium nie było nawet słowa o stacjonarnych urządzeniach telefonicznych. O ile komórka jest potrzebna każdego o tyle aparat domowy nie jest wykorzystywany tak często. Jedynie firmy utrzymują ruch telefoniczny urządzeń stacjonarnych przy życiu (kliknij). A przynajmniej tak wynika z analiz. Ale nie warto skreślać tej technologii z naszego domu. Mam dla was kilka argumentów przemawiających za nimi i ich przydatności.

Dzwonimy za granicę

Czy wiecie, że oferty abonamentu na telefon stacjonarny są dużo bardziej korzystne, dla ludzi dzwoniących za granicę? Za niecałe 50 złotych otrzymujemy nielimitowane rozmowy do każdego państwa od USA po Australię i wszystkie kraje Europy. Ta opcja wybierana jest zarówno przez osoby starsze dzwoniące do swoich dzieci jak i rodziny, które zostały podzielone sytuacją ekonomiczną. Tata lub mama wyjechała za granicę do pracy i to jedyna możliwość utrzymania kontaktu.

Mały biznes w domu

W Polsce zarejestrowanych jest już kilka tysięcy małych jednoosobowych firm. Zwykle mieszczą się w domu a o wiele wygodniej przekierować rozmowy na telefon stacjonarny. Zamiast zaśmiecać sobie miejsce na komórce można kupić nowoczesny telefon posiadający dużą listę numerów i czytelny wyświetlacz. Podpisując umowę w jednej ze znanych sieci komórkowych możemy wybrać telefon stacjonarny na kartę, który umożliwi nam płacenie jeszcze niższych rachunków. Działa to na takiej samej zasadzie jak komórka. Dzięki temu możemy posłużyć się telefonem głównie do odbierania rozmów a pieniądze, które doładujemy pozostaną na czarną godzinę i będą się powoli kumulować.

Dla lepszego pakietu usług multimedialnych

Nikt nie ukrywa, że „pakiety usług i korzyści” są uzależniające. Gdyby ktoś sprzedawał telewizor i za pół ceny dodawał do niego toster wiele osób połasiłoby się na niego bez chwili zawahania. Opłacalność takiego biznesu nie jest duża. Ale pakietu usług mobilnych, to co innego. W ofercie Orange każda usługa płacona oddzielnie może zgromadzić wysoki rachunek. Ale gdyby połączyć abonament za telefon stacjonarny, komórkę i telewizję można zaoszczędzić po 10% z każdej usługi oddzielnie. Im więcej dobieramy, tym mniej płacimy za całość. Czy takiej firmie się to opłaca? Oczywiście, że tak. Zysk jest nawet większy mimo zredukowania ceny pojedynczych usług. A umowy łączone zwykle nie są krótsze niż 24 miesiące. A to daje dwa pełne lata dochodów od tysięcy klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top