Weźmiesz pożyczkę na prezenty dla dzieci?

thumbnail

Wiek, w którym dziecko wchodzi w świat technologii przesunął się o kilka lat. Gdy ja w wieku 12 lat pierwszy raz spotkałem się z komputerem klasy PC, współczesne dzieci mają w małym palcu obsługę tabletów, smartfonów i systemu Windows. Wszystkie te urządzenia są nie byle jakie, ponieważ reprezentują średnią, bądź wysoką klasę wydajności. Nic dziwnego, że rodzice decydują się na świąteczny kredyt na prezent dla dziecka na święta w postaci np. nowego laptopa lub smartfona z wyższej półki.

Trzy grupy prezentów dla dzieci

Zanim przejdziemy do topowych pomysłów na tegoroczne prezenty świąteczne warto rozróżnić sobie trzy główne grupy reprezentujące zainteresowania maluchów. Na bazie tych grup można dużo lepiej trafić z upominkiem. Zacznijmy od dzieci usportowionych. To grupa maluchów, która uwielbia spędzać czas na dworze, biega, skacze i ciągnie ją do sportu. Dzieci o uzdolnieniach artystycznych oraz szczególnej wrażliwości na otaczający je świat należą do drugiej grupy. W ich przypadku świetnie sprawdzają się prezenty rozwijające ich wrodzony talent do rysunku czy śpiewu. Trzeci najbardziej techniczny podział dotyczy maluchów, które uwielbiają zdobywać wiedzę. Ich ulubioną zabawką są klocki, a gdy posiądą umiejętności czytania, zaczynają doceniać prezenty, jakimi są książki. Polecam ciekawe pomysły na prezenty świąteczne dla tych 3 grupy opisane w artykule “Prezent dla dziecka: 10 propozycji dla różnych dzieci”

Komputer do nauki, internetu i gier

laptop myszka tablet i słuchawki podstawą każdego użytkownika
źródło: https://pixabay.com/

Gdy dziecko prosi o nowy komputer, często argumentuje to chęcią podciągnięcia się w nauce. Nie tyle mocny komputer co płynne działanie stron internetowych pomaga w zdobywaniu wiedzy i nauce. Dlatego wybór mocnej konfiguracji laptopa, bądź komputera klasy PC argumentowane jest chęcią grania a nie nauki. Pomijając intencje, to zakup komputera jest najpowszechniejszym powodem na branie kredytu przez rodziców w okresie świątecznym. Średnia cena laptopów nadających się do gier wynosi ok. 3000 złotych. Natomiast komputer stacjonarny w kwocie do 2500 złotych (nie licząc monitora) bez problemu da sobie radę z każdym zadaniem.

Kredyt na konsole. Mały zysk dla rodzica

Konsola nie jest narzędziem edukacyjnym. To narzędzie do multimedialnej rozrywki, w której skład wchodzą nie tylko gry. Osoby dorosłe stanowią nawet większa część graczy na świecie. Nie zmienia to faktu, że każdej gwiazdki nowe Xboxy i PlayStation sprzedają się jak świeże bułeczki. Ten popularny prezent dla dziecka na święta, jest również urządzeniem, z którego może skorzystać rodzic. Chodzi o napęd blu-ray, który pozwala na oglądanie filmów w jakości przewyższającej DVD. Mocniejsze wersje konsol obecnej generacji pozwolą na oglądanie filmów 4K, które za rok będą standardem, podobnie jak telewizory obsługujące tą rozdzielczość. Cena konsol aktualnej generacji z pakietem gier wynosi od 1200 do 1500 złotych. Natomiast nadchodzące, zmodernizowane konsole będą o 400-500 złotych droższe.

Atrakcyjny wyjazd na ferie zimowe

krajobraz gór z tarasu widokowego na ludzi spędzających czas na śniegu

Chcesz spędzić z małżonką tydzień wolny od dzieci wystarczy, że wyślesz je na płatne kolonie i organizowane wycieczki grupowe pod okiem opiekuna. Coraz więcej rodziców orientuje się, że warto korzystać z tych ofert, ponieważ niosą ze sobą obopólne korzyści dla stron. Dziecko ma kontakt z rówieśnikami, poznaje nowych ludzi i uczy się żyć w grupie ludzi bez nadzoru rodziców. Natomiast rodzice mają ten czas tylko dla siebie. Ferie zimowe w Zakopanem, Bieszczadach lub nawet za granicą to wyśmienity sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego mimo śniegu i niskiej temperatury. Wyjazd na zimowisko może kosztować nawet 1400 złotych. Wyróżniamy zimowiska narciarskie dla grupy początkującej lub zaawansowanej oraz obozy Zumby, turystyczne zwiedzanie krajobrazów i „białe szkoły”. Te ostatnie to wyjazdy, które łączą ze sobą naukę i zabawę.

Drogie zabawki w postaci małych quadów do jazdy terenowej lub złożonych zestawów Lego za kilka tysięcy, również znajdują miejsce wśród świątecznych wydatków i kredytów. Są to mało praktyczne i często sezonowe przedmioty, z których za kilka tygodni dziecko nie będzie miało pożytku. Mimo tego sprzedają się całkiem dobrze a swojego czasu były jednym z popularniejszych prezentów na święta w naszym kraju.

Gdy dostałem od swoich rodziców pierwszy komputer wiedziałem, że świat elektroniki pochłonie mnie bez reszty. Nawet teraz będąc pełnoletni i pracując na swoje utrzymanie znajduję czas na zdobywanie informacji o nowinkach elektronicznych oraz testowanie produktów z działu rtv oraz komputerów. Poza pracą zajmuje się serwisem komputerów oraz prowadzę testy smartfonów dla zaprzyjaźnionego komisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top